Hakkari Kent Merkezi ve İlçeleri'nde Bulunan 30 Bölge 'Özel Güvenlik Bölgesi' İlan Edildi

Hakkari'nin merkez ve ilçelerinde yer alan çok sayıda bölgede yaşanan terör eylemleri nedeniyle kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği belirtilerek gerçekleştirilecek operasyonlar nedeniyle bu bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi. 

Güvenlik 23.05.2018, 02:25
Hakkari Kent Merkezi ve İlçeleri'nde Bulunan 30 Bölge 'Özel Güvenlik Bölgesi' İlan Edildi

Hakkari Valiliği resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile bölgede artış gösteren terör eylemleri nedeniyle bazı bölgelerin özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini duyurdu. 

Hakkari Valiliği tarafından yayımlanan duyuru metninde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen terör eylemlerinin artması ve kentte sosyal yaşamı etkilemesi nedeniyle mağduriyet yaşandığı bildirildi. Terör olayları nedeniyle yaşanan bu mağduriyetlerin en kısa sürede giderilmesi maksadıyla şehirde çok sayıda bölgenin özel güvenlik bölgesi ilan edildiği açıklandı. 

HAKKARİ VALİLİĞİ TARAFINDAN YAYIMLANAN DUYURU

İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. 

Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. 

Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova İlçeleri sınırlarında bulunan; (30) bölge 24 Mayıs 2018 günü saat 00:00:01’den 07 Haziran 2018 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)