TSK'dan PKK'ya Büyük Operasyon! Diyarbakır'ın İki İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Bölücü terör örgütü PKK'ya düzenlenecek operasyonlar nedeniyle Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalında bazı köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Detayları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

Güvenlik 25.05.2018, 05:00
TSK'dan PKK'ya Büyük Operasyon! Diyarbakır'ın İki İlçesinde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Diyarbakır Valiliği resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile iki ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. 

Diyarbakır Valiliği tarafından yayımlanan basın açıklamasında, Lice ve Hani İlçelerinde terör örgütünün sözde yöneticilerinin olma ihtimali üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bir operasyon düzenleneceği bildirildi. 

Bu kapsamda düzenlenecek operasyonlar nedeniyle iki farklı ilçede 23 köy ve 42 mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildiği açıklandı. Diyarbakır Valiliği'nce yayımlanan basın açıklamasını ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen köy ve mezlara ilişkin açıklamayı siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Diyarbakır Valiliği Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

İlimiz Lice ve Hani ilçeleri ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenmektedir.
           
Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde [(Hani ilçesine bağlı olan; Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y.Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy, Kırım köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.Turalı, Gürbulak, Veziri, Aka, Karmen, Mazılı, Çağıl mezraları), (Lice ilçesine bağlı olan; Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan, Duruköy, Güçlü, Örtülü, Saydamlı, Bayırlı, Yamaçlı, Kıralan, Dernek köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey, Kutlamış, Vilu, Arpacık, Karadere, Sivritepe, Körtan, Körha, Seyrek, Silkito, Sumaklı, Zıraht, Acımeşe, Mengüsi, Puneyn, Çalıbükü, Kijikbadem  mezraları)]  24 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 21.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)