YÖK Başkanı Saraç'tan Bedelli Askerlik Düzenlemesi Hakkında Açıklama!

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla beraber bedelli askerlik düzenlemesi hakkında detayları paylaştı. İşte Saraç'ın Bakan Akar ile yaptığı görüşmeden çıkan detayları sizlerle paylaşıyoruz.

YÖK Başkanı Saraç'tan Bedelli Askerlik Düzenlemesi Hakkında Açıklama!

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç yeni bir paylaşımda bulundu.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla beraber bedelli askerlik düzenlemesi hakkında detayları paylaşan Saraç'ın Bakan Akar ile yaptığı görüşmeden çıkan sonuçları paylaşıyoruz.

Yekta Saraç yaptığı paylaşımlarda ise;

"1- Bedelli Askerlik Uygulaması kapsamında silahaltına alınacak üniversite öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için bu öğrencilerimizi sevindirecek bazı kararlar aldık.

2- Bu kapsamda, temel askerlik eğitim alacak yükseköğretim öğrencilerimiz bu süre içerisinde idari izinli sayılacak, askerlik eğitimlerinin ara sınav, vize veya yıl sonu final sınavlarına rastlaması durumunda bu öğrencilerimize mazeret sınav hakkı verilecek.

3- Ayrıca bu hususlarda mağduriyet yaşanmaması için üniversitelerce gerekli tedbirlerin alınmasına da karar verdik." ifadelerini kullandı.

SARAÇ'IN PAYLAŞIMLARI

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE