Doğal Yöntemler ile Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

Cilt lekeleri birçok insan için problemken piyasadaki kremlerin hiçbiri cilt lekelerini tam anlamıyla geçirmiyor. İşte doğal yöntemler ile cilt lekelerine kesin çözüm...

GÜZELLİK-MODA 07.06.2016, 17:33 07.06.2016, 17:35
Doğal Yöntemler ile Cilt Lekelerine Kesin Çözüm
Çeşitli sebeplerden dolayı yüzünüzde leke meydana gelmiş olabilir. Özellikle ergenlik döneminde meydana gelen sivilcelerden dolayı birçok kişide sivilce izi kalmaktadır.

Yine gebelik döneminde de yüzde leke meydana gelmesi oldukça sık görülen bir diğer durumdur. Herkesin cilt yapısı ve hassas olduğu konular farklı olduğu için leke meydana gelmesine neden olan sebepler de kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle yaz mevsiminde sıklıkla herkeste görülen bir diğer leke durumu da güneş lekeleridir. 


Güneş lekelerinin meydana gelmemsi için ise önleminizi önceden almanız yani güneş kremi ile korumanız gerekmektedir. Gebelik sırasında oluşan kahverengi lekeler hamile annenin ilaç kullanamaması nedeni ile hamile iken tedavi edilememektedir. Güneşten sakınmak ve doktorunuzun tavsiye ettiği güneş kremini kullanmak doğum lekesinin oluşumunu engelleyecektir.

Güneşli saatlerde teninizin güneşle temas etmemesine dikkat edin. Doğum lekesini geçirmek için lekeye neler sürülmelidir? 
Limon suyu bunun için bir numaralı ilaç cildinizin ufak bir bölgesinde alerjiniz oluş olmadığını test ederek doğum lekesi oluşan bölgelerinize limon suyu sürüp bekleterek yüzünüzü yıkayınız. Bir kaç denemeden sonra lekenin açılmaya başladığını göreceksiniz.

Gerek güneş ışınları, gerek bir rahatsızlık, gerek hamilelik, gerekse yaş ilerlemesinden dolayı ciltte kahverengi lekeler oluşur. Oluşan kahverengi lekeler moral bozar, canımızı sıkar.Cilt lekelerini ortadan kaldıran yöntem:

 

Cilt lekelerine karbonat maskesi:

Gerekli Malzemeler:

-1 yemek kaşığı süzme yoğurt-1 tatlı kaşığı mısır unu– 1 çay kaşığı karbonat

Yapılışı: Yukarıdaki malzemeleri karıştırıp bilhassa çil lekeleri olan bölgelere sürüyoruz ve hassas ciltli kişilerde 5 dk, normal ciltli hanımlarda 25 dk kadar bekletiyoruz. Daha sonra ılık su ile yüzü durulayıp maskeyi kaldırıyoruz.

Kamupersoneli.net/Ankara

Yorumlar (2)
Nalan 1 yıl önce
bende bu dertten müzdaribim ne yapsam kurtulamadım. sivilce geçse de izleri bir şekilde kalıyor ve çok kötü bir görüntü oluşturuyor. bu yüzden bu yazdıklarınız(sirke limon vs) bir noktaya kadar işe yarıyor. bu sorunu agresif olarak yaşayanlarda tam bir çözüm sağlamıyor. zaten sadece yaşayan bilir. uzun süredir araştırıyorum, son zamanlarda fullface lazer tedavisinden bahsediyorlar. fullface lazer diyorlar ve öncesi sonrası fotoğrafları incelediğimde baya güzel sonuçlar aldıklarını gördüm. her klinikte bulunan bir alet olmadığı için yaptıracak yer sayısı kısıtlı, başka bir şehire gitmem gerekiyor.(bursa'da yaşıyorum,burada bu tedaviyi veren yok.) bu yüzden önceden kesin emin olmak istedim, yaptıran ve memnun kalanlar var mı? bu konuda fikirleriniz nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.
tatlı_bela 1 yıl önce
güzelmiş :)