Adalet Bakanlığı 2 Bin 750 Hakim ve Savcı Alımı Ek Başvuru Tarihi Açıklandı

Adalet Bakanlığı, 2.750 hakim ve savcı alımı için ÖSYM tarafından verilecek olan ek başvuru için tarih belli oldu. İşte o tarih...

Hakim Savcı Alım İlanları 28.04.2017, 16:18 05.02.2019, 18:20
Adalet Bakanlığı 2 Bin 750 Hakim ve Savcı Alımı Ek Başvuru Tarihi Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, ALES, LYS, KPSS ve Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı için geç başvuru günü belirleneceği ve başvuru yapamayan adayların verilen tarihler içerisinde başvuru yapabileceği açıklandı.

Adalet Bakanlığı, 2.750 hakim ve savcı alımı için 3 Haziran 2017 tarihinde yapılacak olan sınav için geç başvuru tarihi belli oldu. Konuya ilişkin duyuru Adalet Bakanlığı resmi sitesinde yayımlandı.

Yayımlanan duyuruya göre; 3 Haziran 2017 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan Avukatlık Mesleğinden Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ile Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavının geç başvuru günü olarak 17 Mayıs 2017 tarihi belirlendi.

Adalet Bakanlığından yayımlanan duyuru şöyle:

"ÖSYM Yönetim Kurulu’nun 25 Nisan 2017 gün ve 2017/09.01 sayılı kararı ile başvuru tarihi sona ermiş ancak sınavı henüz yapılmamış olan sınavlar için başvuru süresinden sonraki bir tarihte tek gün ile sınırlı olmak üzere bir geç başvuru günü belirlenmesine, süresi içerisinde başvuru yapmayan adayların bir gün süre ile başvurularının alınmasına, ilgili Sınav Kılavuzlarında belirtilen sınav ücretinin sadece ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr) üzerinden artırımsız olarak geç başvuru gününde saat 23.59’a kadar yatırılabilmesine, bu kapsamda 03 Haziran 2017 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan Avukatlık Mesleğinden Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı ile Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavının geç başvuru günü olarak 17 Mayıs 2017 tarihinin belirlenmesine karar verilmiştir.

Avukatlık mesleğinden adli yargı sınavına başvurusunu yapan adayların teslim etmeleri gereken evrakları ( Gerekli olan evraklar için TIKLAYINIZ ) 17 Mayıs 2017 günü mesai saatleri içerisinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hâkim Adaylığı Şube Müdürlüğüne getirmeleri gerekmektedir.

Adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı için Genel Müdürlüğümüze herhangi bir evrak teslimi gerekmemektedir.

İlgililere duyurulur."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)