Adalet Bakanlığı 3 Bin 800 Hakim ve Savcı Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı, hakim ve savcı alımı için ÖSYM tarafından 24 Aralık 2016'da yapılan yazılı sınavında başarılı olan adayların mülakat sonuçları açıklandı.

Adalet Bakanlığı 3 Bin 800 Hakim ve Savcı Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz Kasım ayında yayımladığı ilan ile 3.800 hakim ve savcı alımı yapacağını duyurdu.

Hakim ve savcı alımı için yazılı sınav Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 24 Aralık 2016'da, sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturumda yapıldı. 

Yapılan yazılı sınavda başarılı olan adaylara ilişkin mülakat sonuçları, 24 Nisan 2017 tarihinde açıklandı. Adalet Bakanlığının konuya ilişkin duyurusu şöyle:

" 24 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan avukat-adli yargı hâkim ve savcı adaylığı ve avukat-idari yargı hâkim adaylığı yazılı yarışma sınavında başarılı olan adayların mülakat sonuçları;

Adaylar mülakat sonuçlarına, sonuç sorgulama ekranına T.C. kimlik numaraları ile giriş yaparak erişebilecekler.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan
serkan - 2 yıl Önce

sınav falan formalite herşey ayarlanmış birilerinin adamları yerleşiyor,herşey mi torpil olur bir ülkede yazıklar olsun...

Emekli bir baba
Emekli bir baba - 2 yıl Önce

öğrenciliğinde evladımın yılları fetöcüler tarafından çalındı. şimdi de mülakatta elendi. demekki bu üşkede bir şey değişmemiş.

Emekli bir baba
Emekli bir baba - 2 yıl Önce

bir dakikalık bir "mülakat" (?) ile hakim savcı alınıyor bu ülkeye.

Müşteki
Müşteki - 2 yıl Önce

yazılıda 90 puan alan birisi mülakatta (?) elenecek 70 puan alan birisi göstermelik bir dakika dahi sürmeyen bir mülakat ile hakim savcı olacak. lütfen bunun neresinde adalet var. üstelik bakanlığın adıda "adalet" lütfen adil bir çözüm hem de acilen.

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Bekçilik alimlari ne zaman olcak merakla bekliyoruz