Adalet Bakanlığı 3 Bin Hakim Savcı Alımı Başvuruları Başladı !

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı'nın Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla verdiği 3 bin hakim savcı alım ilanı için başvuru süreci başladı.

Adalet Bakanlığı 3 Bin Hakim Savcı Alımı Başvuruları Başladı !

Adalet Bakanlığı bünyesinde alınacak olan 3000 hakim-savcı için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamalar yapmıştı. Alınacak hakim-savcı için ilan da Devlet Personel Başkanlığı web sitesinde yayınlanmıştı. Başvurular için verilen tarih 11 Ekim'di. Alınacak 3 bin hakim-savcı için başvuru süreci bugün başladı. 

Bakan Bozdağ hakim-savcı alımlarına ilişkin: "Meslekten istifa yoluyla ayrılanları mesleğe kabul yolunu da açtık. Ayrıca Aralık 2016'da 3 bin yeni savcı ve hakim alımı yapacağız. Onun için de hakim ve savcılık sınavlarına gireceklere buradan ilan ediyorum. Şimdiden hazırlansın, 3 bin kişi alacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Adalet Bakanlığı'nın verdiği ilk ilanda 2200 hakim ve savcı alınacağı ifadeleri vardı. Ardından ek ilan çıkarılarak alınacak sayı 3000'e çıkarıldı. Hakim-savcı alımına ilişkin ilan 2 Temmuz 2016 Resmi Gazete'de yayınlandı.

İlana Göre;

- 2000 hakim ve savcı 

- 200 idari yargı hakim adayı

- 700 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim savcı adayı

- 100 avukatlık mesleğinden idari yargı hakim adayı alınacak.

Başvuru Süreci: Adalet Bakanlığı 3 bin hakim savcı alımı için başvurular 11 Ekim'de başlayacak ve 21 Ekim 2016'da sona erecek. Başvurular ÖSYM aracılığıyla yapılacak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 13:20
YORUM EKLE