13 Şehre 20 Binden Fazla Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı (TYP Kapsamında)

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımıza belirli aralıklar aktarıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımıza bayram sonrası yayımlanan ve 13 şehre alımı yapılacağı olan TYP personel alım ilanlarını derledik. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

13 Şehre 20 Binden Fazla Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı (TYP Kapsamında)

Türkiye İş Kurumunun internet sitesi üzerinden toplum yararına program kapsamında çok sayıda şehirde personel alım ilanı yayımlandı. Aşağıda yer alan şehirlerde bulunan kamu kurumlarınca yayımlanan TYP personel alım ilanlarına dair tüm bilinmesi gerekenler şöyle;

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında 13 farklı şehirde alım yapılacağı ilan edildi. Bu şehirler arasında Kars, Edirne, Kahramanmaraş, Muş, Niğde, Sakarya, Muğla, Ordu, Ardahan, Kütahya, Balıkesir, Yozgat ve Hatay yer alıyor. 

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

Toplum Yararına Program kapsamında alım yapılacak personeller yukarıda yer alan şehirlerde bulunan kamu kurumları tarafından alınıyor. Bu kurumlar kendi bünyelerinde görevlendirmek amacıyla yayımladıkları ilanlarda, MEB bakım onarım ve temizlik, Kamusal altyapının yenilenmesi, Erozyon Engelleme Çalışması,  Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Ağaçlandırma, Dere ve Vadi Islahı kadrolarında alım yapılacağı ilan edildi. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Kamupersoneli.net olarak sizlere aktardığımız şehirler ve kadrolarda yapılacak alımlara başvuru yapacak adayların İşkur tarafından belirlenen başvuru şartlarına haiz olmaları gerekiyor. Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden adaylara duyurulan personel alımlarına dair koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ister İşkur'un internet sitesi üzerinden elektronik olarak isterlerse de İşkur Müdürlükleri aracılığıyla bizzat yapabilirler. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabri isikalp
Sabri isikalp - 12 ay Önce

İskurun sitesinde oturum actigimda typ numarasi yaziyor o nedir acaba o numarayi nerdeb bulacaz

Sevda
Sevda - 9 ay Önce

Ağustos'ta typden girenlerde devamlı olsun