154 Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi ve Hasta Danışmanı Alım İlanı Yayımlandı

İŞKUR üzerinden sağlık kurumları yayımladıkları ilanlar ile iki farklı pozisyonda personel alımı yapacaklarını duyurdular. En az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri personel alım ilanlarına dair detayları haberimizde aktarıyoruz.

İşçi Alım İlanları 23.08.2018, 23:45 30.01.2019, 22:15
154 Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi ve Hasta Danışmanı Alım İlanı Yayımlandı

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları çok sayıda pozisyonda personel alımı yapıyorlar. Bu alımları belirli aralıklar yapmış olduğumuz haberler ile siz ziyaretçilerimize ulaştırıyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza iki farklı kadro için Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR

İŞKUR İş İlanları sayfasından yayımlanan iki farklı ilanda toplam 154 personel alımı için ilan yayımlandı. En az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri personel alım ilanlarında Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi için 40 personel alımı yapılacağı ilan edilirken Hasta Danışmanı pozisyonu için 114 personel alımı yapılacağı açıklandı. 

Alım yapılacak şehirler arasında Hasta Kayıt Kabul Pozisyonu için İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Yalova, Denizli, Ankara bulunuyor. Ancak bir kurum yayımladığı ilanında ülke geneli alım yapacağını bildirmiş. Yayımlanan ilanlar arasında ayrıca Hasta Danışmanı için Eskişehir, Ankara, İstanbul için ilanlar bulunurken 4 sağlık kurumu ülke geneli alım ilanı yayımladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

154 Hasta Kabul-Kayıt Görevlisi ve Hasta Danışmanı alım ilanına başvuru yapacak adaylar, kurumlar tarafından talep edilen genel, eğitim, deneyim gibi şartları sağlamaları gerekiyor. Personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları şu şekilde,

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmak, Kadroların gerekliliklerine göre belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak, Vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurmak, Takım çalışmasına yatkın olmak, alım yapılacak şehirde ikamet etmek ve edebilecek olmak ve erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli olmak Bilgisayar ve Office programlarını etkili bir biçimde kullanabilmek, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak. Bu koşullara ek adayların ayrıca ilanlarda yer alabilecek tüm özel koşulları da sağlamalarını, istiyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler. İlanlara başvurular ise ilanı yayımlayan sağlık kurumuna göre farklılık gösteriyor. Bazı kurumlar alım ilanlarına başvuruları İŞKUR aracılığıyla yaparken bazı kurumlar şahsen yapılmasını tercih ediyor. 

Yorumlar (3)
Burak 13 ay önce
Akp li akraban varsa ise girdin demek
Tuba Türköz 13 ay önce
İlana başvuru şekli ; Ankara da dayın varsa arasın işi olmuş bil.
Burak 13 ay önce
İzmiri seçiyorum 2 tane çıkıyor onlarda engelli kadrosu