6 Şehre 6 Bin 500 Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı (Toplum Yararına Program Kapsamında)

Türkiye İş Kurumunun internet sitesi üzerinden toplum yararına program kapsamında 6 bin 500 kişilik ilan yayımlandı. 6 farklı şehirde yapılacağı açıklanan personel alımlarına dair tüm bilinmesi gerekenleri ve ilana başvuruların nasıl yapılacağına dair detayları haberimizde aktarıyoruz.

İşçi Alım İlanları 04.06.2018, 18:54 12.02.2019, 19:13
6 Şehre 6 Bin 500 Personel Alımı İçin İlan Yayımlandı (Toplum Yararına Program Kapsamında)

Bilindiği üzere farklı şehirlerde bulunan kamu kurumlarına TYP kapsamında çok sayıda personel alımı yapılıyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza 6 farklı şehirde bulunan kamu kurumlarınca yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

İşkur üzerinden yayımlanan bu ilanlarda yer alan açık pozisyonları, TYP personel alım ilanına başvuru koşulları ve ilana dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara göre  toplum yararına program kapsamında 6 farklı şehirde bulunan kamu kurumlarına personel alımı yapılacak. Bu şehirler arasında, Kırşehir, Şanlıurfa, Kars, Gümüşhane, Kayseri ve Adana.

İlanda yer alan alımlar bu şehirlerin merkezlerine olabileceği gibi ilçelerde de olabilir. 

HANGİ KADROLARDA ALIM İLANI YAYIMLANDI

TYP personel alım ilanlarında 6 bin 500 kişilik bir alım yapılacağı ilan edildi. Özellikle Şanlıurfa'da bulunan kamu kurumları yayımladıkları ilanlarda çok sayıda personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Bu kapsamda yayımlanan ilanlarda, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, MEB bakım onarım ve temizlik, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Ağaçlandırma kadroları yer aldı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP kapsamında yayımlanan personel alımlarına dair yönetmelik Türkiye İş Kurumu tarafından açıklandı. Bu yönetmeliğe göre ilanlara başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan özel koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TYP personel alım ilanları haberimizin içeriğinde aktardığımız gibi Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanıyor. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını İşkur aracılığıyla yapacaklardır. Adaylar başvurularını ister kurumun internet sitesine üye olarak elektronik biçimde isterlerse de İşkur müdürlükleri aracılığıyla şahsen yapacaklardır. 

İşkur üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına ulaşmak için siz ziyaretçilerimize verdiğimiz bağlantıya tıklayın ardından Ara butonuna basın. 

Yorumlar (0)