60 KPSS Puan Şartıyla 73 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü 73 kamu personeli alımı yapacak. KPSS'den en az 60 almış adayların başvuru yapabileceği ilana dair tüm ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz.

İşçi Alım İlanları 17.08.2018, 00:06 30.01.2019, 22:35
60 KPSS Puan Şartıyla 73 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

T.C. Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü hem DPB hemde İŞKUR üzerinden yayımladığı bir ilan ile 73 kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. 

En az önlisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri söz konusu personel alımlarında kurum Tren Makinisti alımı yapacak. İlana 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın ilgili puan türünden en az 60 almış adayların başvuruları kabul edilecek. Peki ilana kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar;

TCDD PERSONEL ALIM İLANI

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanı için adaylardan başvuru koşullarını sağlamaları isteniyor. Kurum tarafından başvuru koşullarına ilişkin yapılan açıklamada adayların ilan edilen pozisyon için belirlenen tüm koşulları sağlamaları gerektiği, koşulları sağlamayan adayların başvurularının dikkate alınmayacağı bildirildi. 

TCDD personel alımı koşulları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilana başvuru yapacak adayların ilan edilen pozisyonun sağlık gereklilikleri karşılaması ve işe alım sürecinde yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması.

Yayımlanan ilan metinde başvuruda bulunacak adaylara bazı uyarılarda bulunuldu. TCDD Taşımacılık A.Ş.’de görev alacak Tren Makinistleri 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlayan Tren Makinistlerinin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi fesh edilecektir. Ataması yapılan adaylar, atandığı işyerinde en az 5 yıl çalışacak, bu süre içerisinde nakil isteyemeyecektir. Ataması yapılan adaylar, vardiyalı olarak 24 saat esasına göre gece gündüz çalıştırılabilecektir. 

BAŞVURU SÜRECİ

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü 73 Tren Makinisti alım ilanına başvuru süreci devam etmekte olup ilana son başvuru tarihi 27 Ağustos olarak açıklandı. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına şahsen yapılacak. Ayrıca ilana başvuru yapacak adayların başvurular sırasında ilan metninde yer alan başvuru evraklarını da teslim etmesi gerekiyor. 

Yorumlar (0)