9 Şehirde Bulunan Devlet Kurumları TYP Kapsamında 15 Bin Personel Alım İlanı Yayımladılar

Seçimlerden sonra 9 şehirde yer alan devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile 15 binden fazla personel alımı yapacaklarını duyurdular. TYP kapsamında yayımlanan ilanlarda yer alan kadrolar, ilanları yayımlanan devlet kurumlarının bulunduğu şehirler ve başvuru sürecine dair detaylar haberimizde...

9 Şehirde Bulunan Devlet Kurumları TYP Kapsamında 15 Bin Personel Alım İlanı Yayımladılar

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza, Türkiye İş Kurumu'nun internet sayfasından yayımlanan ve Toplum Yararına Program kapsamında alımı yapılacağı ilan edilen ilanları belirli aralıklarla siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza seçimlerin hemen ardından 9 farklı şehirde bulunan kamu kurumlarınca yayımlanan TYP personel alım ilanlarını derledik. İşte tüm bilinmesi gerekenler,

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

İşkur'un resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanlar ile adaylara duyurulan TYP personel alım ilanları aşağıda yer alan devlet kurumları tarafından yayımlandı. Bu devlet kurumları arasında, belediye başkanlıkları, MEB İlçe Müdürlükleri, İL Müftülükleri gibi kurumlar bulunuyor. 

Alım yapılacağı ilan edilen şehirler; Osmaniye, İstanbul, Antalya, Yalova, Karaman, Adana, Zonguldak, Kastamonu ve Aksaray

AÇIK POZİSYONLAR

Toplum Yararına Program kapsamında alımı yapılacağı açıklanan personel alım ilanlarında farklı kadrolarda alımlar yapılıyor. Yukarıda yer alan şehirde bulunan kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık pozisyonlar arasında, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, MEB çevre düzenlemesi, MEB Güvenlik, MEB bakım onarım ve temizlik, Kamusal altyapının yenilenmesi kadroları bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanına dair başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu'nun internet sayfası üzerinden adaylara bildirildi. Kurum tarafından ilan edilen pozisyonlara haiz olmayan adayların ise başvurularının kabul edilmeyeceği açıklandı. İşte TYP personel alımı başvuru koşulları,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Haberimizin başında belirttiğimiz gibi  Toplum Yararına Program kapsamında alımı yapılacağı ilan edilen alımlar İşkur aracılığıyla yapılıyor. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını İşkur üzerinden yapacaklar. Adaylar başvurularını ya İşkur'un web sayfasından elektronik olarak ya da İşkur Müdürlüklerine giderek şahsen yapacaklar. 

İşkur üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına ulaşmak için verdiğimiz bağlantıya tıklayın ve açılan sayfada ARA butonuna basın. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:21
YORUM EKLE