banner731

Almanya İşçi Alımı Başvuru Şartları ve Kadro Dağılımı! Almanya 2500, 3000 Euro Maaşla İşçi Alımı Yapıyor

Almanya işçi alımı hakkında yeni açıklama PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler'den geldi. Almanya'da nitelikli iş gücünün sağlanması adına 2500, 3000 euro maaşla hasta bakıcı kadrosuna istihdam sağlanacak. Peki PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler'in açıklamasına göre Almanya işçi alımı süreci nasıl işleyecek? İşte Almanya'ya işçi alımı hakkında önemli bilgiler...

İşçi Alım İlanları 01.08.2019, 23:14
Almanya İşçi Alımı Başvuru Şartları ve Kadro Dağılımı! Almanya 2500, 3000 Euro Maaşla İşçi Alımı Yapıyor

Almanya işçi alımı sürekli olarak araştırılmaktadır. Almanya'da kabul edilen yasa ile beraber Almanya'ya nitelikli işgücü kapsamında kapılar açıldı.

Türkiye'den hasta ve yaşlı bakımı alanında çalışanların istihdam edilmesi için harekete geçildi.

Sosyal Hayır Kurumu AWO tarafından Almanya'da çalışmak isteyen Türk vatandaşlara 2500, 3000 euro maaşla iş imkanı sağlayacak.

Yasa 1 Ocak 2020 yılında yürürlüğe girecek ve hasta bakıcı alımı başvuru şartları sorgulanıyor. Ayrıca kado dağılımı hakkında Sosyal Hayır Kurumu AWO tarafından açıklama yapıldı.

PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler, yaptığı açıklamasında hasta ve yaşlı bakım alanında istihdam edilmek üzere Türkiye’den gelen vatandaşlara iş imkanı sağladıklarını ifade etti.

Gül keskiner yaptığı açıklamasında ise;

"Nüfusun giderek yaşlandığı Almanya’da işgücü açığı olan sektörler arasında hasta ve yaşlı bakımı alanı ilk sırada geliyor.

Bu açığı kapatmak için Almanya’nın en tanınmış sosyal yardım kuruluşu AWO, hasta ve yaşlı bakımı için pilot istihdam projesi başlattı.

Proje kapsamında Türkiye’den hasta ve yaşlı bakımı alanında çalışacak kadın ve erkek sağlık elemanlarını istihdam etmek istiyoruz.

Türkiye’den alınacak hasta ve yaşlı bakım elemanlarının en az iki yıl tecrübeli ve üniversite ile meslek okul mezunu olmasını şart koşuyoruz.

Türkiye’den çalışanları Almanya’da istihdam etmek için Tüm Sağlık-Sen ile işbirliği yapıyoruz. İşe alınacaklar AWO’nun Oldenburg kenti çevresinde çalışacaklar." dedi.

Almanya işçi alımı için mülakatlar İstanbul’da yapılacaktır ve iş görüşmesini PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler yürütecektir.

PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler mülakatla hakkında yaptığı açıklamasında;

"Sosyal medya üzerinden gelen başvuruları değerlendirdikten sonra çalışacak adaylarla iş akdi imzalanacak. İstanbul’da ücretsiz Almanca kursu verilecek ve Almanya’nın sistemi tanıtılacak.

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğuyla görüşmelerimizi yaptık. Vize için kolaylıklar sağlanacak. Ayrıca kurs gördükleri zaman dilimi içinde iki hafta da Oldenburg kentinde staj görecekler." dedi.

Almanya işçi alımı hakkında açıklama yapan PKS Şirketi Danışmanı Gül Keskinler;

Elbette biz uzun vadeli bizimle çalışılmasını istiyoruz. Ancak öncelikle üç yıllık sözleşme yapacağız. Başlangıçta ücret 2 bin ile 2 bin 500 Euro arasında değişecek.

Daha sonra 3 bin Euro’ya kadar çıkacak. Mesailerle birlikte maaş daha da yükselecek. Yıllık izin süreleri ise haftasonları hariç 30 ile 36 gün olacak.

İş koşulları yapılan toplusözleşmelere uygun olacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (35)
Sago 4 ay önce
Almanya cehennemse ordaki Türk vatandaşları neden ülkesine gelmiyor.
Yoksa Türkiye cehennemden beter mi
Sevinç 4 ay önce
Başvurular nereden yapılacak?
Abdullah 4 ay önce
Almanya cehennem gidin görün ne hası ne suyu hiç bir şey benzemiyor çok kötü ülke
Tr 4 ay önce
"Üniversite yada meslek okulu mezunu +2 yıl da tecrübe şartı var" yazıyor. Üstelik alımda aracılık yapacak danışmanlık firmasının ve yetkilinin ismi bile yazılmış. Ama bazıları hala "sertifika var nereye başvuracağız" diye sormuş. Sizin gibi okumayan yada algılayamayanları alim olsanız almazlar. Boşa uğraşmayın.
Faruk Kızıltaş 4 ay önce
Benim meslek motor tamiri bu işlem için ne yapmalıyım
Merker 4 ay önce
Abdullah'a bakılırsa başvuru zebanilere yapilacak
Hhh 4 ay önce
Engelli bakım ve rehabilitasyon bölümü okuyorum bu yıl son iki yıllık olurmu bu bölüm
Cennet 4 ay önce
Başvuru ne zaman, net bir cevap verebilecek biri varmı??
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın