Bayram Sonrası 35 Şehre Belediye Personeli Alımı Yapılacak

İşkur üzerinden 35 şehirde yer alan belediye başkanlıklarına ve belediye birimlerine personel alımı için ilanlar yayımlandı. Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza belediyeler tarafından yayımlanan bu alım ilanlarını haberimizde derledik. Belediye personeli alımlarına dair bilinmesi gereken detayları haberimizde aktarıyoruz.

Bayram Sonrası 35 Şehre Belediye Personeli Alımı Yapılacak

Bilindiği üzere Türkiye İş Kurumu'nun internet sayfası üzerinden yayımlanan kamu ilanlarının büyük bir kısmı belediye başkanlıkları ve belediye başkanlıklarına iat birimler tarafından yayımlanıyor. 

Bu alım ilanlarında çeşitli kadrolarda personel alımları yapılacağı ilan edilirken her eğitim seviyesinden mezun olmuş adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar bulunuyor. Siz okuyucularımıza aşağıda alım yapılacak şehirler başvuru koşullarını ve ilanlara nasıl ulaşacağınıza ilişkin tüm ayrıntıları aktarıyoruz. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

İŞKUR üzerinden yayımlanan belediye personel alım ilanlarına göre 35 şehirde bulunan belediye başkanlıkları çeşitli kadrolarda ofis personeli, saha personeli, işçi, memur personel gibi pozisyonlarda alımlar yapacak. Bu alımlar için en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabileceği ilan edilirken bazı alım ilanlarında ise yükseklisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. 

İşte belediye personeli alımı yapılacak şehirler; Tekirdağ, Sivas, Siirt, Muğla, Mersin, Manisa, Malatya, Kütahya, Konya, Kocaeli, Kırklareli, Kastamonu, Kars, Kırıkkale, Karabük, Kahramanmaraş, İzmir, İstanbul, Isparta, Gümüşhane, Giresun, Diyarbakır, Denizli, Çankırı, Bursa, Burdur, Bartın, Balıkesir, Aydın, Artvin, Antalya, Ankara, Aksaray, Ağrı, Adana.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye personeli alımları için talep edilen başvuru koşulları oldukça değişkenlik gösteriyor. Belediyeler kendilerince belirledikleri başvuru koşullarında adaylardan özel şartlar talep edebiliyorlar. Bu şartları sizlerle ana başlıklarıyla aktarıyoruz ancak adayların başvuru yapacakları belediyelerin yayımladıkları ilan metinlerini iyi incelemeleri gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Belediyeler tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

İLANLARA NASIL ULAŞILIR? BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İlanlara ulaşmak isteyen adaylar, yayımlanan tüm ilan metinlerine aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla ulaşabilirler. Belediye Personeli alım ilanlarına başvuru şeklide ilanı yayımlayan belediye başkanlığına göre değişiyor. Bazı belediye başkanlıkları şahsen evrak teslimi talep ederken bazıları başvuruları sadece İŞKUR üzerinden alıyor. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 22:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankaragucu1910
Ankaragucu1910 - 10 ay Önce

Dayiniz yoksa umutlanmayın

Bunyamin
Bunyamin - 10 ay Önce

Nasil basvuru yapabilirm

Sura
Sura - 10 ay Önce

İlgili kurumun adresine ya da mülakat tarihinin nerede olduğuna bakıp öğrenin ona göre yaparsınız başvurunuzu.

Seher
Seher - 10 ay Önce

Link çalışmıyor hangi elemanlar aranıyor yazarsanız sevinirim

Şükran
Şükran - 10 ay Önce

Link çalışmıyor.

SiyahBeyaz
SiyahBeyaz - 10 ay Önce

bende çalışıyor arkadaşlar

Seher
Seher - 10 ay Önce

Yaş sınırı kaç aceba

Hüsna kargı
Hüsna kargı - 10 ay Önce

Nasıl basvurabılırım

Rıdvan
Rıdvan - 10 ay Önce

Açılmıyor link