DPB'de Yayımlandı 4 Kamu Kurumu İşçi Alımı Yapıyor!

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlar kapsamına 4 kamu kurum ve kuruluşuna işçi alımı yapılacağı ifade edildi. Peki başvuru şartları neler? Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanları okurlarımızla paylaşıyoruz.

İşçi Alım İlanları 27.10.2018, 11:47 18.01.2019, 00:15 Kerim Solak
DPB'de Yayımlandı 4 Kamu Kurumu İşçi Alımı Yapıyor!

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlarla beraber "işçi" alımları yapıyorlar.

Söz konusu yayımlanan ilanlar kapsamında 4 kamu kurum ve kuruluşuna farklı işçi statüsünde alımlar yapılacak.

PEKİ HANGİ KURUMLAR İŞÇİ ALIMI YAPIYOR?

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımlayarak "işçi alımı" yapacağını açıklayan kurumlar şu şekilde,

"T.C.Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK ve Tarım Ve Orman Bakanlığı" olarak açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylar başvuru şartları olarak alt kısımda yer alan şartlara haiz olmak zorunda.

Ayrıca kurumların isteklerine göre özel şartlar değişim gösteriyor. Özel şartlara alt kısımda vereceğimiz bağlantı adresleri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

"Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Diğer yandan kamu haklarından mahrum olmamak şart arasında yer alırken başvuru şartları arasında bulunan diğer şartlar şöyle; alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak."

Yorumlar (0)