Et ve Süt Kurumu En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımına Kimler Başvurabilir?

Et ve Süt Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan işçi alım ilanına başvurular devam ediyor. Kimler başvuru yapabilir, başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde...

İşçi Alım İlanları 18.09.2017, 14:03
Et ve Süt Kurumu En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımına Kimler Başvurabilir?

Et ve Süt Kurumu, geçtiğimiz günlerde İşkur aracılığıyla bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları İşkur üzerinden alınacak.

Başvurular Devam Ediyor

Et ve Süt Kurumu işçi alım ilanı başvuruları, 15 Eylül 2017'de ilanın yayımlanmasıyla beraber başladı ve 25 Eylül 2017 mesai bitimine kadar devam edecek.Adayların başvuruları, İşkur İl Müdürlükleri, İlçe Şube Müdürlükleri ya da İşkur resmi sitesinden online olarak yapılacak.

İşçi Alım İlanına Kimler Başvurabilir, Başvuru Şartları Nelerdir?

Et ve Süt Kurumu işçi alım ilanına başvuracak adaylardan; en az ilköğretim mezunu olmak, tehlikeli işlerde çalışabileceğini sağlık raporu ile belgelemek, alanında ustalık ve kalfalık belgesine sahip olmak, mesleki eğitim belgelerinden birine sahip olmak, KPSS isteyen pozisyonlar için ilgili KPSS puan türünden en az 60 almış olmak şartlarını taşımaları isteniyor.

Genel Açıklamalar:

* Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

* Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP 94 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir

* Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

* Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. - Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. 

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Et ve Süt Kurumu işçi alım ilanı başvuruları 25 Eylül 2017 mesai bitimine kadar İşkur aracılığıyla yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)