Et ve Süt Kurumu Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Et ve Süt Kurumu, İşkur resmi sitesinde bir ilan yayımladı ve lise mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılacak pozisyon, başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde...

İşçi Alım İlanları 15.12.2017, 10:06
Et ve Süt Kurumu Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor

Et ve Süt Kurumu, İşkur resmi sitesinde bir ilan yayımladı ve lise mezunu personel alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılacak pozisyon, başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde...

Et ve Süt Kurumu personel alımları; Soğutma Sistemi Operatörü (2) pozisyonunda, daimi/deneme süreli yapılacak.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Et ve Süt Kurumu personel alım ilanına başvuru yapabilmek için lise ve dengi okulların; Motor, Torna ve Tesviye bölümlerinden mezun olmak, KPSSP-94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor. Tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek, bulaşıcı hastalığı bulunmamak ve vardiyalı olarak çalışmayı kabul etmek de aranılan şartlar arasında yer alıyor.

GENEL AÇIKLAMALAR

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP94 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecek.

Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecek.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecek.

BAŞVURU SÜRECİ, ŞEKLİ ve YERİ

Et ve Süt Kurumu işçi alım ilanına başvurular; 15 Aralık - 25 Aralık 2017 tarihleri arasında, talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)