ETİ Maden İşletmeleri En Az Lise Mezunu 152 İşçi Alımı Başvuruları Başladı !

ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün duyurduğu 152 işçi alımına ilişkin ilan İşkur resmi sitesinde yayımlandı ve başvurular başladı.

İşçi Alım İlanları 28.09.2017, 10:04 08.02.2019, 18:12
ETİ Maden İşletmeleri En Az Lise Mezunu 152 İşçi Alımı Başvuruları Başladı !

ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla 152 işçi alımı yapılacağını duyurdu.

ETİ Maden İşletmeleri, işçi alım ilanı bugün İşkur resmi sitesinde yayımlandı ve ilana başvurular başladı. İşte detaylar:

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

ETİ Maden İşletmeleri Proses İşçisi pozisyonunda yapılacak ve toplamda 152 işçi alınacak.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

En az lise ve dengi okulların ilgili bölümlerinden mezun olmak, lise mezunları için KPSSP-94 puan türünden, ön lisans mezunları için KPSSP-93 puan türünden en az 60 almış olmak, daimi/deneme süreli çalışmayı kabul etmek şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek.

İŞÇİ ALIMINA İLİŞKİN GENEL AÇIKLAMALAR

 Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP94 sınavından en az 60 puan alan adayların başvuruları kabul edilecektir.

 Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, v.b. durumlarını gösteren belge ve bilgileri talep veren kamu kurum/kuruluşuna istenilen sürede bildireceklerdir. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılaraktır.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. - İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

BAŞVURULARIN ALINMASI

ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü işçi alım ilanına başvurular 28 Eylül - 9 Ekim 2017 tarihleri arasında İşkur aracılığıyla yapılacak.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (2)
KULLANICI 2 yıl önce
i̇şkur üzeri̇nden başvuru apinca meslek bi̇lgi̇si̇ eşleşmedi̇ bi̇ldi̇ri̇mi̇ aliyorum bi̇ türlü düzelmed

ALİ 2 yıl önce
online başvurular nerden arkadaşlar ? işkurun hangi aramasından ?