ETİ Maden İşletmeleri ve BOTAŞ 264 Memur Alımı Yapıyor

ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve BOTAŞ yayımladıkları ilanlar ile 264 memur alımı yapılacağını duyurdu. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde...

İşçi Alım İlanları 07.10.2017, 15:52 08.02.2019, 18:42
ETİ Maden İşletmeleri ve BOTAŞ 264 Memur Alımı Yapıyor

ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve BOTAŞ, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde personel alım ilanı yayımladı.

Yayımlanan ilana göre; farklı pozisyonlarda görevlendirilmek üzere 264 memur alımı yapılacak. İlana başvuracak adayların bazı genel ve özel şartlara haiz olmaları gerekiyor.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf ya da tecilli olmak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak gibi genel şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecek.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, v.b. durumlarını gösteren belge ve bilgileri talep veren kamu kurum/kuruluşuna istenilen sürede bildireceklerdir. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılaraktır.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Yorumlar (0)