İŞKUR Aracılığıyla 7 Ülkede Çalıştırılmak Üzere En Az 2 Bin Dolar Maaşla İşçi ve Personel Alımı Yapılacak

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında yurt dışı iş ilanları da yer alıyor. Bu ilanlarda çeşitli meslek gruplarından en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri iş ilanları yer alıyor. Kamupersoneli.net olarak bu ilanları sizler için derledik.

İŞKUR Aracılığıyla 7 Ülkede Çalıştırılmak Üzere En Az 2 Bin Dolar Maaşla İşçi ve Personel Alımı Yapılacak

İŞKUR İŞ İlanları sayfası üzerinden yayımlanan ilanlar arasında farklı kurum ve firmaların yurt dışı personel alım ilanları da bulunuyor. 

Bu alım ilanları için yayımlanan ilan metinlerini, alımların hangi ülkelerde yapılacağı, ilanlara başvuru koşullarına dair detaylar ve bilinmesi gereken tüm ayrıntıları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ÜLKELER

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan yurt dışı personel alım ilanları 7 farlı ülkede görevlendirilmek üzere yayımlandı. Çeşitli kurumlar ve firmalar tarafından yayımlanan bu alım ilanlarında alım yapılacağı ilan edilen ülkeler arasında Avusturya, Almanya, Kuveyt, Libya, Suudi Arabistan, Irak bulunuyor. 

Bu ülkelerde yer alan farklı kentlerde çalıştırılmak üzere yapılacak alımlarda aşağıda yer alan kadrolarda personel alımları yapılacak. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

İŞKUR üzerinden yayımlanan yurt dışı personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolara dair ayrıntılar şu şekilde,

Avusturya için yayımlanan ilanlarda Freeziciler, Tornacılar, Çatı Kaplamacılar, Tekniker, Mühendis, Kaynak, Doğramacı, Elektrikçiler, Makineciler, Tesviyeciler, Marangoz, Yalıtım, Boru Tesisatı, Bilgi İşlem, Çini Döşeme, Hasta Bakıcı, Hemşire, Ağaç İşleri ve benzeri gibi meslek grupları. 

Almanya için yayımlanan iş ilanlarında Elektrik Elektronik, Makine ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden mezun adaylar personeller, Kuveyt için yayımlanan ilanda aşcı, Libya için yayımlanan ilanda Alçı Sıva Boya Ustası, Elektrik Ustası, Duvarcı Ustası, Kalıp Ustası, Tesisat Ustası.

Suudi Arabistan için yayımlanan iş ilanlarında İngilizce bilen mühendislere ,teknikerlere ve formenler ile Laboratuvar ve Kalite Kontrol Yöneticisi ihtiyaç olduğu duyuruldu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR üzerinden yayımlanan yurt dışı iş ilanlarına başvuru yapacak adaylar için belirli başvuru koşulları bulunmuyor. Bu koşullar alım yapacak firma tarafından belirleniyor. Ancak adayların alım yapılacak pozisyonun gerekliliklerine göre belirlenen şartların tamamını taşımaları gerekiyor. Söz konusu alım ilanlarında yer alan bu başvuru koşullarını görüntülemek isteyen adaylar haberimizin altında yer alan bağlantılar üzerinden ilan metinlerini görüntüleyebilirler. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan yurt dışı personel alım ilanlarına başvurular için adayların bir çok aşamayı tamamlamaları gerekiyor. İlanları yayımlayan kurumlar ve firmalar bu konuda adayların yapmaları gereken işlemleri detaylı ve basamak basamak anlatmışlar. Bu konuda yukarıda yer alan meslek gruplarına başvuruda bulunacak adayların ilan metinlerini detaylı bir şekilde incelemeleri ve ilan metinlerinde yer alan irtibat numaraları ile işverenler iletişime geçmeleri gerekiyor. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 22:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çetin Kıyak
Çetin Kıyak - 9 ay Önce

Kaynakçı olarak ben giderim şartlar nedir

Semra kılıç
Semra kılıç - 9 ay Önce

Makineci olarak bende başvuru yapmak istiyorum nereye nasıl muracat

Dilan ekin
Dilan ekin - 9 ay Önce

Hemşire olarak gitmek istiyorum

Imdat bektaşoğlu
Imdat bektaşoğlu - 5 ay Önce

Saten alçı ve boya ustasıyım uzun yıllardır

Cahit yıldırımel
Cahit yıldırımel - 3 ay Önce

Alçıpan kaynak işleri için giderim

ozan
ozan - 9 ay Önce

arkadaşlar buraya yazdığınız zaman sizi konsolosluktan gelip almayacaklar siz gidip müracat edeceksiniz ilgili kurumlara :d :d:d:d

Harun yakut
Harun yakut - 9 ay Önce

Ben 5 kişilik bir ekibimle dış çepe ısı yalıtım ve montalama işleri yaparım

Hüseyin  vural
Hüseyin vural - 3 ay Önce

Asmatavan na gitmek istiyom