banner731

İşkur Aracılığıyla Danışma Memuru Alımı Yapılıyor (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmaları yayımladıkları ilanlar ile personel alımlarına devam ediyorlar. Bu haberimizde siz ziyaretçilerimiz için İşkur aracılığıyla yayımlanan Danışma Memuru alım ilanlarına dair detaylar derledik. Söz konusu ilanlara başvuru şartları ve başvuru sürecine dair ayrıntılar haberimizde...

İşçi Alım İlanları 22.04.2018, 23:14 12.02.2019, 16:11
İşkur Aracılığıyla Danışma Memuru Alımı Yapılıyor (Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu)

İstihdam teşviklerine ilişkin çalışmaların devam etmesinin ardından çok sayıda kurum ve firma personel alım ilanlarını Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımladıkları ilanlar ile adaylara duyuruyorlar. 

İşkur üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarından biri de Danışma Memuru pozisyonu için, bu pozisyonda yayımlanan ilanlar tek bir kurum tarafından yayımlanan ilanlar olmayıp yayımlanan tüm ilanların derlemesidir. 

ALIM YAPILACAK KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Danışma Memuru pozisyonu için Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan 39 ilan bulunuyor. Bu pozisyon için yayımlanan personel alım ilanlarına en az lise mezunu olmak şartıyla önlisans ve lisans mezunu adayların da başvuru yapabilecekleri ilanlar bulunuyor. 

İŞKUR BAŞVURULARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kadro detaylarına ilişkin bilgileri aktardığımız Danışma Memuru alım ilanlarında bazı başvuru koşulları buluyor. İlan metinlerinde yer alan bu başvurular şartlarını sağlayan adayların yapmış oldukları başvurular kabul edilecek. 

Peki İşkur üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar neler? Siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, ilanlarda belirtilen eğitim seviyelerinden lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak, bilgisayar Office programlarına hakim olmak, ayrıca firmalar ve kurumlar tarafından belirlenen yaş aralığında bulunulması, erkek adaylar için askerlikle hiçbir alakası olmaması (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli durumda bulunmak), görevini yapmaya engel herhangi bir engel sorunu bulunmaması ve ilanlarda yer alan ikamet, sertifika ve deneyim gibi özel şartları karşılamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını iki şekilde yapabilirler. 

Adaylar öncelikle başvurularını internet üzerinden yapabilirler. Bu şekilde, başvuruda bulunacak adayların kendilerine ait bilgileri girerek İşkur'un internet sistemine üye olmaları gerekiyor. Gerekli alanları doldurup üyelik işlemlerini tamamlayan adaylar İş İlanları Arama Sayfasında yer alan meslek bölümüne Danışma Memuru yazarak söz konusu ilanlara ulaşabilirler. Adayların başvurularını yapabilecekleri diğer yöntem de ise şahsen başvuru yöntemi. Adaylar bu yöntemde başvurularını İşkur müdürlüklerine şahsen yapabileceklerdir. 

Yorumlar (1)
Mizgin 2 yıl önce
Muhasebe