İŞKUR Aracılığıyla Farklı Pozisyonlarda 70 Bin İşçi Alınıyor !

İşkur resmi sitesinde yer alan verilere göre; farklı pozisyonlarda toplam 70 bin işçi alım ilanı yer alıyor. Detaylar haberimizde...

İşçi Alım İlanları 18.02.2017, 14:40 04.02.2019, 14:36
İŞKUR Aracılığıyla Farklı Pozisyonlarda 70 Bin İşçi Alınıyor !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği açıklamalarının ardından özel sektörde ve kamuda personel alımları hız kazanmaya başladı. Personel alımlarının yanı sıra istihdam sağlamak amacıyla yeni iş alanları da oluşturulmaya başlandı.

İstihdam açıklamasının ardından İşkur, 1 ay içinde 130 bin işsizin işe yerleştirildiğini açıkladı. Genel olarak değerlendirildiğinde bunun bir rekor olduğu görülüyor.

İşkur'un istihdam sağlamak amacıyla yeni pozisyonlar açtığı da belirtildi.

- 70 Bin Açık İşçi

İşkur resmi sitesinde girildiğinde 71. 628 açık iş sayısı olduğu görülüyor. Detaylara bakıldığında ise farklı pozisyonlarda çok sayıda işçi alım ilanı karşımıza çıkıyor. 

- Devlet Desteği

Şubat ayından itibaren başlatılan istihdam seferberliği ile beraber her yeni işçinin maliyeti işverene %30 daha ucuza mal olmaya başladı. Arada meydana gelen açık devlet tarafından karşılanıyor. İstihdam seferberliğiyle beraber 2017 yılı sonuna kadar 1.5 milyon kişinin işe yerleştirilmesi hedefleniyor.

Yorumlar (13)
Muharrem 3 yıl önce
Samsun iskura gidince birşey sormaya sanki masa başında kileri zorla oturtmuslar oraya bedava calistiriliyo gibi suratına bakmıyorlar insanın bu düzende Samsun'a verilmesi lazim
semra demir g 3 yıl önce
her yer aynı kardeşim ters ters davranıyorlar sıkıysa ikinci kez git
Ahmet 3 yıl önce
% 60 isyerleri secimini yapiyor isci olarak sonra diyorlarki calisan yok 35 yasin uzerindeysen ac sin geberecen yapacak birsey yok kimse almiyor ise once devlet bunun uzerine gecmeli madem emekli yasi 60 sa herkes 60 yasina kadar s.s calistiracak isci.o masa basinda oturupta buyuklenen memurlarda Allah islah etsin
mumin 3 yıl önce
haklısın 35 yaş ustu alan yok
seyma 3 yıl önce
Valla biz göremedik yani ise yerleştirme falan oturmuşlar masaya ya bisey bildikleri yok ya da uğraşmak istemiyorlar ya da bu ise yerleştirdiler muhabbetleri hikaye.bu arada devlet bi sistem çıkarttı işveren işçiyi iskurdan alıyor altı ay köle gibi çalıştırıp çıkartıyor sonra başka bir işçi.nasıl olsa sigortası yatmıyor maaşını devlet veriyor.modern kölelik iste.işçi altı ay sonra is arasın da dursun bakalım.
rıdvan 3 yıl önce
Bende birçok kez gittim ama dediyiniz gibi arkadaşlar kimse ilgilenmiyor bi sonuçta alamadım
meryem 3 yıl önce
60 puan alan lise mezunu işe alınıyor, 80 puan alan üniversite mezunu 35 yaşı geçti diye memur olamıyor bu nasıl adalet???
Elif 3 yıl önce
O DURUM RİZE İLİ İÇİNDE GECERLI
omer 3 yıl önce
Usak da ayni ne mesaj ne birşey aslında oradaki memurları alıp yerine biz gececz
zlyhandufuk 3 yıl önce
Ne mail ne telefona mesaj ne.baska birsey samsun bu konuda yetersiz.. tuzu kuru olanin bizim halimizden anlamasi beklenemezdi zaten. Guya lisans mezunuyum hic mi is cikmaz arkadas.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın