İŞKUR TYP Kura Sonuçları Açıklanmaya Devam Ediyor

İşkur Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında alınacak işçiler için kura süreci devam ediyor. TYP kuraları ne zaman sona erecek? Alınacak işçiler ne zaman işbaşı yapacak? Haberimizde...

İşçi Alım İlanları 17.03.2017, 09:50 05.02.2019, 15:57
İŞKUR TYP Kura Sonuçları Açıklanmaya Devam Ediyor

1 Mart 2017 tarihinde yazdığımız 'İstihdam Seferberliği Kapsamında İşkur TYP İle 50 Bin İşçi Alınıyor' başlıklı haberimizde, İşkur'un toplum yararına program (TYP) ile 50 bin işçi alınacağın aktarmıştık.

TYP kapsamında personel alımları farklı şehirlerde yapılacak. Trabzon, Kilis, Sivas başta olmak üzere birçok ilde kura çekilişleri başladı. Sivas'ta personel alımı için 15 Mart 2017'de 4 Eylül Spor Salonunda kura çekimi yapıldı. 100 kişilik işe 1182 kişi başvurdu.

Kilis'te kura çekimleri 14 Mart 2017'de yapıldı ve 2 bin kişinin alınacağı işe 6 bin 297 kişi başvurdu. 

Trabzon'da alınacak işçiler için kura çekimleri 15 Mart 2017'de başladı. 1.800 kişinin alınacağı iş için 2 bin 458 müracaat yapıldı.

TYP Kura sonuçları adaylara mesaj ile bildiriliyor.

TYP kapsamında yapılan işçi alımlarına; ilkokul, ortaokul, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvurdu. Her aday sadece 1 alan için başvuru yaptı. TYP kapsamında öncelik kadınlara, engellilere, 35 yaş üstündeki erkeklere ve eski hükümlülere verildi. 2.listede ise 35 yaşın altındaki vatandaşlar yer aldı.

TYP kapsamında işbaşı yapacak işçiler, 6 ile 9 ay arasında çalıştırılacaklar  ve asgari ücret ödenecek. Çalışanlar aynı zamanda sağlık hizmetlerinden de yararlanabilecekler.

Yorumlar (35)
Yazık 10 ay önce
Dayınız varmı dayınız yoksa boşa beklemeyin akp den kuvvetli dayınız varsa çıkar yoksa açlığa devam
Cidem kelbat 3 yıl önce
4 sendir yaziyorum kendimi yedek bile cikmiyorum kimligimiz sahte herhalde devlete kayita deyiliz galiba
Şerife Yildirim 1 yıl önce
Banada ciktimi okadar torpili insan varki bana çıkması imkansız gibi birse
Seyitbattalkaya 3 yıl önce
Bana çiktimi
ferznde Karakuş 3 yıl önce
İşkur da ismim ciktimi
Nurşen bunaldı 3 yıl önce
Yedek alımı olacakmi
Sultan 2 yıl önce
Benim adım ciktimi
İSMAİL 2 yıl önce
İyi günler dilerim. Ben kayseri Talastan İSMAİL DEMİREZEN. BEN 5aydır işsizim. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA SESLENİYORUM. YARDIM EDİN. BUNALIMDAYIM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın