İşkur Üzerinden 2 Bin 491 Şoför Alımı İçin İlan Yayımlandı (En Az Lise Mezunu)

Özel sektör firmaları, Türkiye İş Kurumu üzerinden çeşitli kadrolarda şoför alımı için ilan yayımladılar. Türkiye geneli çok sayıda şehirde bulunan firmalar tarafından yayımlanan ilanlarda en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri ilanlar buluyor. İşkur üzerinden yayımlanan şoför alım ilanlarını haberimizde aktarıyoruz.

İşçi Alım İlanları 12.04.2018, 19:08 12.02.2019, 15:37
İşkur Üzerinden 2 Bin 491 Şoför Alımı İçin İlan Yayımlandı (En Az Lise Mezunu)

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları kadrolarında eksik bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacaklarını açıkladılar. 

İşkur üzerinden yayımlanan bu ilanlar arasında çok sayıda şoför alımı yapılacağı ilan edildi. 

Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan şoför alım ilanlarını siz okuyucularımız için derledik. İşte detaylar,

İŞKUR ÜZERİNDEN ÇOK SAYIDA ŞOFÖR ALIM İLANI YER ALIYOR

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan şoför alım ilanlarında çok sayıda şehirde alım yapılacağı ilan edildi. 

Yayımlanan ilanlara ayrıca en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunurken bazı kurumlar ise önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapacaklarını duyurdular.

İlanlara başvuru yapacak adayların tercih edebilecekleri şoför kadroları şu şekilde,

Kamyon Şoförü, Kamyonet Şoförü, Kurtarıcı Araç Şoförü, Makam Şoförü, Minibüs Şoförü, Otobüs Kaptanı (Şoförü), Okul Servis Şoförü, Şoför (Yolcu Taşıma), Şoför-Yük Taşıma, Taksi Şoförü, Tır-Çekici Şoförü, Traktör Şoförü

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

İşkur üzerinden yayımlanan Şoför alım ilanlarına başvuru yapacak adayların ilanı yayımlayan kurum tarafından belirlenen koşullara haiz olmaları gerekiyor. 

Firmalar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan başvuru koşullarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

En az ilkokul mezunu olmak kaydıyla firmalarca belirlenen eğitim seviyesini karşılamak, başvuru yapılacak firma tarafından açıklanan ve alım yapılacak unvana göre belirlenen sürücü belgesine sahip olmak, askerliğini yapmış olmak, muaf tutulmak veya tecilli olmak, firmalar tarafından ilanlarda belirtilen yaş aralığında bulunmak, vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilmek, alım yapılacak ilde ikamet ediyor veya edebilecek olmak, görevini sürekli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

BAŞVURU SÜRECİ

Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan Şoför alım ilanlarına başvuru süreci devam etmektedir.

Ayrıca yapmış olduğumuz haber tek bir kurum veya firma tarafından yayımlanan bir ilan olmadığı İşkur üzerinden yayımlanan tüm şoför alım ilanlarının derlemesi olduğundan son başvuru tarihi her bir ilan için farklılık göstermektedir.

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını İşkur'un internet sayfası üzerinden elektronik olarak yapabilirler. 

Yorumlar (0)