İşkur Üzerinden 7 Bin 95 Danışma ve Büro Personeli, Şoför ile Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılıyor

Devlet kurumları ile özel sektör firmaları çok sayıda pozisyonda personel alımı yapıyorlar. Bu kurumlar veya şirketlerin büyü bir kısmı da personel alımlarını Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile adaylara duyuruyorlar. Bu kapsamda siz okuyucularımıza dört farklı kadrodan yayımlanan ilanları derledik.

İşçi Alım İlanları 14.07.2018, 21:32 31.01.2019, 23:27
İşkur Üzerinden 7 Bin 95 Danışma ve Büro Personeli, Şoför ile Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılıyor

Çok sayıda kamu kurumu ile özel sektör firması Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile farklı pozisyonlarda personel alımı yapıyorlar. 

İşkur aracılığıyla yapılan bu alımlarda ise bazı kadrolardan oldukça yüksek sayılardan alım ilanı bulunuyor. Kamupersoneli .net olarak sizlere söz konusu bu alımlardan adaylardan tarafından merak edilen pozisyonlar için yayımlanan ilanları derledik. 

Ancak söz konusu bu alım ilanları tek bir kurum ya da firma tarafından yayımlanan ilanlar olmayıp, aşağıda yer alan pozisyonlar için yayımlanan ilanların derlemesidir. 

HANGİ POZİSYONLARDAN NE KADAR PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

Türkiye İş Kurumu'nun internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanlardan 4 farklı kadro için olanlarını sizlere aktarıyoruz. Ayrıca bu kadrolarda kendi içinde branşlara ayrılıyor. Söz konusu bu ayrıntıların tamamı şu şekilde, 

Devlet kurumları ve özel sektör firmaları İşkur'un internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanlarda, Güvenlik Görevlisi pozisyonu için 2930, Büro Memuru (Genel) pozisyonu için 2089, Danışma Memuru pozisyonu için 109, Şoför-Yük Taşıma pozisyonu için 1318, Tır-Çekici Şoförü pozisyonu için 327, Şoför (Yolcu Taşıma) 287 ve Makam Şoförü pozisyonu için 15 personel alım ilanı yayımladılar. 

Bu kadrolar için ayrılan branşlar arasında, Silahlı ve Silahsız Güvenlik Görevlisi, Büro Personeli İdari İşler ve Büro Personeli Uluslararası İlişkiler kadroları da bulunuyor. 

SÖZ KONUSU İLANLAR İÇİN TALEP EDİLEN KOŞULLAR

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan bu alım ilanlarına başvuru koşulları ilanı yayımlayan her kurum tarafından değişiyor. Bu koşullar ayrıca kadrolara hatta alım yapılacak branşa göre farklılık gösteriyor. 

Kamupersoneli.net olarak sizlere söz konusu alım ilanlarına dair genel başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. Bu koşulların dışında adayların ayrıca ilanı yayımlayan kurum tarafından belirlenen özel şartlara da dikkat etmesi gerekiyor. 

Türk vatandaşı olmak, görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, ilanlarda belirtilen eğitim seviyelerinden lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak, bilgisayar Office programlarına hakim olmak, ayrıca firmalar ve kurumlar tarafından belirlenen yaş aralığında bulunulması, erkek adaylar için askerlikle hiçbir alakası olmaması (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya tecilli durumda bulunmak), görevini yapmaya engel herhangi bir engel sorunu bulunmaması ve ilanlarda yer alan ikamet, sertifika ve deneyim gibi özel şartları karşılamak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILCAK?

Kadro detaylarına dair genel bilgiler verdiğimiz ilanlara İşkur'un internet sayfası üzerinden elektronik olarak başvuru yapabilirsiniz. İlanlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın Bu bağlantı aracılığıyla İŞKUR İş İlanları arama sayfasına ulaşacaksınız. Açılan sayfada meslek yazan bölüme hangi bölüm için başvuruda bulunacaksınız oraya onun adını yazın. Örneğin Şoför için yayımlanan ilanlara ulaşacaksınız; Şoför yazın ve arama butonuna basın. Bu kadro için yayımlanan ilanlara ulaşın. Şehir, başvuru koşulları ile siz uygun ilanlara buradan bakabilirsiniz. 

Yorumlar (16)
Tarık sarıtosun 1 yıl önce
Kaç defa dır işkur kayıt formu dolduruyorum fakat hala nedense bir iş ayarlanması yapılmadı genç lere iş imkanı sağlanmıyor
Semih 1 yıl önce
Oy atin siz bu partilere sonrada issisiz deyin.desteklediginiz akp isinizi bulmadimi cok uzuduk
Makbule 1 yıl önce
Silahsız özel guvenlik kimlik kartim var osmaniye kadirli civarinda Güvenlik işi ariyorum
özlem 1 yıl önce
temizlik isi
Ercan 1 yıl önce
Ordu unye de ikamet ediyorum silahli güvenlik kimlik kartim var
Veysel 1 yıl önce
Özel güvenlik görevlisi olarak görev yapmaktadır
Orhan küçük 1 yıl önce
Güvenlik sertifikamvar e sinifi ehliyetim var erxurumda yaşiyorum birtürlü iş bulamiyorum
Elif aslanköse 1 yıl önce
Güvenlik olarak çalışabilecekmiyiz samsunda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın