Konya Ilgın Belediyesi İşkur Aracılığıyla İşçi Alımı Yapıyor

Konya Ilgın Belediye Başkanlığı, yayımladığı ilan ile İşkur aracılığıyla işçi alımı yapacağını duyurdu. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde...

İşçi Alım İlanları 26.09.2017, 15:03 08.02.2019, 18:07
Konya Ilgın Belediyesi İşkur Aracılığıyla İşçi Alımı Yapıyor

Konya Ilgın Belediye Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile İşkur aracılığıyla işçi alımı (3 kişi) yapacağını duyurdu.

İşçi alım ilanında talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları İşkur üzerinden alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

En az ilköğretim mezunu olmak, belirsiz süreli/daimi çalışmayı kabul etmek, en az 0-6 ay iş deneyimini belgelemek, MEB onaylı Pet Hayvancılığı ve Başıboş Hayvanlara Yaklaşma ve Müdahale Tekniği belgesi olmak, askerliğini fiilen yapmış veya muaf olmak.

GENEL AÇIKLAMALAR

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

 İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

BAŞVURU SÜRECİ

Konya Ilgın Belediye Başkanlığı, işçi alım ilanına başvurular 26 Eylül - 12 Ekim 2017 tarihleri arasında İşkur resmi sitesi üzerinden online olarak yapılabilecek.

Yorumlar (3)
Kezban pınar 2 yıl önce
Acil iş arıyorum
Kebiz arici 2 yıl önce
Acil iş ariyorum
Kamil çalır 1 yıl önce
Acil iş arıyorum