16 Ağustos 2018 Perşembe 00:00
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK), İŞKUR Üzerinden 3 Bin İşçi Alım İlanı Yayımladı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden kamu personeli alım ilanı yayımladı. 

KYK tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanında çeşitli pozisyonlardan 3 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. KYK kamu personeli alım ilanına dair detayları sizlere aşağıda aktırıyoruz. 

KYK 3 BİN KAMU PERSONELİ ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLADI

KYK Genel Müdürlüğü'nce yayımlanan kamu personeli alım ilanına göre alımlar işçi pozisyonlarına yapılacak. Toplam 3 bin personel alımının yapılacağı ilana ilişkin kadro detayları şu şekilde, 2264 Sürekli İşçi, 406 Engelli İşçi ve 330 Eski Hükümlü.

DPB'de yer alan ilan metninde alım yapılacak kadrolara ilişkin de bilgiler verildi. Buna göre alımlar için yapılan açıklamada, ''Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım Personeli, İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci ve Temizlikçi meslek kolunda daimi süreli işçi ile Temizlikçi meslek kolunda Engelli ve Eski Hükümlü işçi alınacaktır.'' ifadeleri kullanıldı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Türk vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu
düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilir. İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, Yapılacak sınavdan sonra başarılı olan adaylardan "işe alınacağı hizmet alanında" istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından temin edilecek "çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu" istenecektir. İşe alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fes edilecektir.

Özel Şartlar

Kurumumuz taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere alınacak Güvenlik, Bakım-Onarım ve İklimlendirme Personeli ortaöğretim (lise ve dengi) düzeyindeki KPSS puanıyla Sözlü Sınav sonucuna göre belirlenecektir. Lise mezunları için; 2016 KPSS sınavına girmiş olmak ve P94 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Temizlikçi, Engelli ve Eski Hükümlü İşçiler; ilköğretim düzeyinde, noter huzurunda çekilecek Kura sonucuna göre belirlenecektir. Güvenlik Görevlisi ve İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci için Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak


 

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 30.01.2019 22:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tuncay 2018-08-31 12:09:14

Nihai liste açıklandı. Amasyada sıraya girmisim. Herkese hayırlı olsun

Avatar
Haydar Atik 2018-08-28 22:49:14

kaloriferci belgem var is ariyorum nasıl basvurabilirim .malatya

Avatar
Haydar Atik 2018-08-28 22:47:29

Ateşlemek kaloriferci belgem var is ariyorum nasıl basvurabilirim .malatya

Avatar
mustafa yılmaz 2018-08-27 19:07:56

çorum devamlı işçi

Avatar
Emine 2018-08-25 16:32:28

Lisans mezunu temizlik isine başvuru yapabilir mi

Avatar
Haşim çetin 2018-08-25 13:29:58

eski hükümlüyüm

Avatar
Haşim çetin 2018-08-25 13:27:49

ön lisans dan alım yapılsın lütfeen

Avatar
Şerafettin barut 2018-08-24 10:33:32

Tamam ama nereye başvuru yapıyor