Maden Yakını atama sonuçları açıklandı! Atama kura sorgulaması

20 Mart 2019 Maden Yakını atama sonuçları açıklandı!.. Maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarının atama teklifleri yapıldı. Maden Yakını atama sonuçları için atama kura sorgulaması bu haberde. Atama kura sorgula ekranı linki haber ilanında belirtilmiştir.

Maden Yakını atama sonuçları açıklandı! Atama kura sorgulaması

20 Mart 2019 Maden Yakını atama sonuçları açıklandı!.. Maden kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarının atama teklifleri yapıldı.

MADEN KAZASINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN YAKINLARININ ATAMA TEKLİFLERİ YAPILDI

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 66 ncı maddesi ile; 10/6/2003 tarihi ile 13/5/2014 tarihi arasında kömür ve linyit madenlerinin yer altı işlerinde meydana gelen iş kazası sonucunda hayatını kaybeden sigortalı yakınlarının kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarında istihdam edilebilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca hak sahibi oldukları tespit edilerek kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli işçi unvanlı kadrolarına atama teklifleri yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilen 6 hak sahibi için 20 Mart 2019 tarihinde bilgisayar ortamında kura işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca yeni bildirimler yapıldığı sürece hak sahipleri için önümüzdeki dönemde de kura işlemi gerçekleştirilmeye devam edecektir.

Maden Yakını atama sonuçları için atama kura sorgulaması ekranına aşağıda verilen linki kullanarak ulaşabilirsiniz. 

>>> //sonuc.dpb.gov.tr/SorguMadenciAtama

Yukarıda verilen linki kopyalayarak arama cuğundan aratıp sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz!...

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE