MEB 13 farklı şehirde TYP kapsamında binlerce personel alımı yapıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda 13 farklı şehirde yeni alımların yapılacağı duyuruldu. MEB tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan bu alım ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz.

İşçi Alım İlanları 24.09.2018, 00:19 19.01.2019, 00:26
MEB 13 farklı şehirde TYP kapsamında binlerce personel alımı yapıyor

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından bakanlığa bağlı birimlerde ve okullarda görevlendirmek üzere personel alım ilanları yayımladı. 

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan bu alımların Toplum Yararına Program kapsamında yapılacağı bildirildi. MEB bu alımlara yeni hafta başında yeni ilanlar ekledi. Alım yapılacak şehirler ve kadrolara dair detayları şöyle

MEB TYP KAPSAMINDA 13 FARKLI ŞEHİRDE PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca TYP kapsamında alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanlarında dört farklı kadroda alım yapılacağı açıklandı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı birimler ve okullarda görevlendirilmek üzere, ''MEB bakım onarım ve temizlik, MEB Güvenlik, Çevre temizliği, MEB çevre düzenlemesi, '' pozisyonlarında binlerce alım yapılacak. 

Ayrıca MEB tarafından yayımlanan alım ilanlarında alım yapılacak şehirlerde açıklandı. Buna göre TYP kapsamında ve yukarıda yer alan pozisyonlarda alım yapılacak 13 şehrin listesi şu şekilde, İstanbul, Balıkesir, Tokat, Bursa, Kütahya, Tekirdağ, Mardin, Kocaeli, İzmir, Aksaray, Zonguldak, Adıyaman ve Kilis.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığı personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların İŞKUR üzerinden bildirilen TYP Personel Alımı Başvuru Koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Kamupersoneli.net olarak İŞKUR üzerinden yayımlanan bu başvuru koşulları sizlere aktarıyoruz. 

''Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.''

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

13 farklı şehirde gerçekleştirilen TYP personel alım ilanlarına başvurular iki farklı şekilde yapabilirler. Adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı'na yapılacak bu alımlara ister İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen başvuruda bulunabilir isterlerse de İşkur'un resmi internet sitesine kendilerine ait bilgiler girerek üye olabilir ve başvurularını internet ortamında elektronik olarak yapabilirler.

Yorumlar (4)
özgür çelik 12 ay önce
typ kapsamında alın.parayı geç verin.milli egitim kendi bünyesinde engelli ve hükümlü alsın.tp kapsamında hükünlü ve engelli alsın.
Yalcin 12 ay önce
Maaşı geç verin eksik verin taksit taksit tycp li alın. Geç alınanlar bir ay eksik calistirin.OKULLAR açıldı okulda ne guvenlik ne temizlikci var bu nasıl sistem boyle
Keziban ceylan 12 ay önce
Ben okul icin iskura basvurdum cikmadi cikarmiki acaba
Zuhrenaz 12 ay önce
Sonuçları nasıl ogrenebiliriim acaba