MEB TYP Kapsamında 9 Bin 473 Güvenlik Görevlisi Alıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullara Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 bin 473 güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Detaylar haberimizde...

MEB TYP Kapsamında 9 Bin 473 Güvenlik Görevlisi Alıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Milli Eğitim ve İçişleri bakanlıkları arasında okulların güvenlik ve temizlik hizmetlerinin Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında karşılanmasını sağlayacak protokol imzalandı.

60 BİNE YAKIN İŞÇİ ALINACAK

Protokolle okullarda 47 bin 850 hizmetli, 9 bin 473 güvenlik görevlisi olmak üzere 60 bine yakın kişi görevlendirilecek.

ÇALIŞMA BAKANI MÜJDE VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında, 47 bin 850 hizmetli alınacağına değindi ve: "Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlıklarımızca toplamda yaklaşık 60 bin kişi görevlendirilecek. Bu protokolle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarının hijyenik ve güvenli şartlarda eğitim alması için önemli bir adım atmış oluyoruz. İnşallah bu adımlarımız eğitim camiamıza, ailelere ve ülkemize hayırlı uğurlu olur."  dedi.

BAKAN SÜLEYMAN SOYLU DA AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da imzalanan protokel ilişkin açıklamalar yaptığı konuşmasında, çısından riskli görülen okulların güvenlik ve temizlik hizmetlerinin sağlanacağını, güvenlik sertifikası bulunan 9 bin 473 özel güvenlik görevlisinin okullarda görevlendirileceğini açıkladı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yapılacak alımlara başvuru yapacak kişilerin, İşkur'a kayıtlı olmaları ve işsiz olmaları gerekmektedir. Başvurular, İşkur üzerinden TYP sekmesi üzerinden yapılacak.

Başvuru yapmak ve alım yapan illeri görüntülemek için aşağıda yer alan linki tarayıcınızın adres satırına kopyalayabilirsiniz:

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferat göker
Ferat göker - 2 yıl Önce

İş kura gitsem acaba alımlar başlamışmı