20 Haziran 2018 Çarşamba 00:10
Milli Savunma Bakanlığı 60 KPSS Puanıyla 1515 İşçi Alım İlanı Yayımladı
Kamu Personeli

Milli Savunma Bakanlığına bağlı askeri işyerlerinde Kamu kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca daimi süreli işçi alımı yapacağını duyurdu. 

Yayımlanan ilanda çok sayıda pozisyonda işçi alımı yapılacağı ve bu alımlara KPSS'den en az 60 olan adayların başvuru yapabileeği bildirildi. 

ALIM YAPILACAK KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı ilanında farklı şehirlerde yer alan bakanlık birimlerinde görevlendirmek üzere lise mezunu işçi alımı yapacağını duyurdu. Çok fazla pozisyonda yapılacak personel alımlarında Bakanlık toplam 1515 personel istihdamı sağlayacak. 

İlanda yer alan kadroları haberimizin altında yer alan ilan metni aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan işçi alım ilanında yer alan başvuru koşulları şu şekilde,

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4. Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6. Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

7. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8. Her aday, İŞKUR'da yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilir.

9. İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

10. 2016 KPSS sınavına girmiş olmak ve lise mezunları için P94 puan türü, önlisans mezunları için P93 türü itibariyle en az 60 puan almış olmak.

11. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırabilecektir.

12. Yapılacak sınavdan sonra başarılı olan adaylardan "işe alınacağı meslek kolunda" istihdamında sakınca bulunmadığına dair SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından temin edilecek "çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu" istenecektir.

13. Yapılan başvurularda kişilerin nüfuslarında kayıtlı oldukları "Adres Kayıt Sistemindeki" adresleri dikkate alınacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapacak adaylara yönelik yapılan açıklamada aşağıda yer alan ifadeler kullanıldı. 

İŞKUR'da ilan edilecek nihai listede yer alan adaylar sözlü (adayın mesleki bilgi ve becerisi ölçülmesi maksadıyla uygulama içerikli yapılacaktır.) sınava katılmak için adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında nüfus cüzdanı fotokopisi, TCKN yazılı olduğu adli sicil kaydı, öğrenim belgesi, askerlik durum belgesi, 2016 KPSS sonuç belgesi evraklar ile işyerlerince istenecek diğer belgeler sınav yapılacak işyerine teslim edilecektir. İstenilen belgeleri teslim edemeyen adaylar sınava alınmayacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Yapılacak sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup başarı notunun belirlenmesinde; KPSS puanının %70'i, sözlü/uygulamalı puanın %30'u alınmak suretiyle başarı sırası belirlenecektir. 16. Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 20:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Rıfat 2018-07-23 15:29:20

makine kimya endüstrisi kurumuna personel işçi alımlarında da sayın bakanım yazılı puan kpss puanlarına göre atama yapılmasını tüm kamuoyu istiyoruz.bu şekilde yapılacağına inanıyoruz.saygılarımla

Avatar
yalnız kral 2018-06-29 12:55:34

son başvuru ne zaman

Avatar
galip yüce 2018-06-28 13:21:10

om lisans mezunlari muracaat edebilir.is kur.üzerinden.sahifesine girdik.on lisans mezunu olmamiza ragmen kabul edilmedi
yanlışlık var.duzeltilmesi lazim

Avatar
Emre kılıç 2018-06-23 01:40:42

Arkadaşlar önlisans elektronik mezunuyum başvurabiliyormuyuz hiç biryerde yazmıyor.

Avatar
Mervr 2018-06-22 18:50:09

Arkadaşlar ÖNLİSANS elektrik mezunları başvuru yapabilirmi?

Avatar
Ahmet 2018-06-21 18:55:20

Başvuru yapabilen oldumu,olduysa nasıl yaptı ne zamana kadar başvuru süresi de belli değil

Avatar
Atilla Başkaya 2018-06-21 18:44:33

Çalışmak istiyorum

Avatar
Fffff 2018-06-21 15:46:48

Basvurabilen varmi bizide bilgilendirsin