Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 520 kadrolu kamu işçi alımı başvuru şartları!

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), İŞKUR üzerinden 520 kadrolu işçi alımı için yeni iş ilanı yayınladı. (TYP) kapsamında Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki işletme müdürlüklerine 520 kamu işçi alımı yapılıyor.. OGM işçi alımı başvuru şartları ve ilan detayları haber içeriğinde..

İşçi Alım İlanları 03.04.2019, 15:26
Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 520 kadrolu kamu işçi alımı başvuru şartları!

2019 İŞKUR iş ilanlar - İşkur tarafından alımı planlanan ve toplum yararına programlar (TYP) kapsamında Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki işletme müdürlüklerine 520 kamu personel alımı yapılıyor. Bütün alımlarda TYP personeller için başvurular typ numaralarına göre değişmektedir. Seçme işlemleri liste yöntemi ve kura yöntemi ile ilana göre değişmektedir. İlanlara başvurmak isteyenler en yakın işkur hizmet binalarından veya işkur resmi internet adresinden başvurularını yapabilirler. Peki Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru şartları nedir TYP personel alımı ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar.

İŞKUR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞÇİ ALIMI 2019!

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yeni ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında TYP ile kamuya personel alımı yapılıyor. TYP kapsamında personel alımları Valilik, Kaymakamlık, Orman İşletme Müdürlükleri ve İl Nüfus Müdürlüklerine yapılıyor.

1000 PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

İŞKUR Genel Müdürlüğü aracılığı ile yayımlanan TYP ilanlarına göre bu kurumlara 1000 personel alımı yapılacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Seçme işlemleri liste yöntemi ve kura yöntemi ile ilana göre değişmektedir. İlanlara başvurmak isteyenler en yakın İŞKUR hizmet binalarından veya İŞKUR resmi internet adresinden başvurularını yapabilirler.

İŞKUR üzerinden yayınlanan Aydın ili Toplum Yararına Program kapsamında orman işletme müdürlükleri kamu personeli alımları ayrıntılı olarak aşağıda yayınlanmıştır.

0000278114 typ numarası ile Aydın Nazilli Orman İşletme Müdürlüğüne 40 kişi alınacak,

0000278115 typ numarası ile Aydın Bozdoğan Orman İşletme Şefliğine 45 kişi alınacak,

0000278116 typ numarası ile Aydın Bozdoğan Kemer Orman İşletme Şefliğine 25 kişi alınacak,

0000278117 typ numarası ile Aydın Karpuzlu Orman İşletme Şefliğine 25 kişi alınacak,

0000278118 typ numarası ile Aydın Söke Orman İşletme Şefliğine 25 kişi alınacak,

0000278211 typ numarası ile Aydın Çine Orman İşletme Şefliğine 70 kişi alınacak,

0000278212 typ numarası ile Aydın Germencik 25 kişi alınacak,

0000278213 typ numarası ile Aydın Kuyucak Orman İşletme Şefliğine 45 kişi alınacak,

0000278214 typ numarası ile Aydın Orman İşletme Müd.Özel Bütçe Birimine 50 kişi alınacak,

0000278215 typ numarası ile Aydın Kuyucak Karancalıdağ Orman İşletme Şefliğine 20 kişi alınacak,

0000278216 typ numarası ile Aydın Kuşadası Orman İşletme Şefliğine25 kişi alınacak,

0000278217 typ numarası ile Aydın Kuyucak Sarıcaova Orman İşletme Şefliğine 25 kişi alınacak,

0000278218 typ numarası ile Aydın Karacasu Orman İşletme Şefliğine 45 kişi alınacak,

0000278219 typ numarası ile Aydın Yenipazar Orman İşletmeye 35 kişi alınacak,

0000278220 typ numarası ile Aydın Karacasu Yenice Orman İşletme Şefliğine 20 kişi alınacak.

BAŞVURU

TYP ilanlarına başvurular aşağıdaki adımları izleyerek yapılmaktadır. 

1. Aşağıdaki linki kopyalayarak arama yaptırın ve ilgili sayfa gidin..

https://esube.iskur.gov.tr

2. Açılan sayfada İŞ ARAYAN kısmından giriş yapın.

3. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki fotoğrafta görülen adımları izleyerek TYP başvuru ekranına gidin.
Son olarak açılan sayfada ARA butonuna tıklayarak ilanlara gidin.
Başvuruda bulunabilmek için önce İŞKUR üzerinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Eğer İŞKUR'da kaydınız yoksa aşağıda ''İŞKUR'a Kayıt Nasıl Yapılır'' başlıklı anlatımı okuyun... 

Kayıt
İŞKUR’un sunduğu hizmetlerden yararlanabilmeniz için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir.

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

Kayıt Koşulları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Engelli Kaydı

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40'ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir. Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

Eski Hükümlü Kaydı

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanacaktır. İnternet üzerinden eski hükümlü olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

Öncelikli Gönderme Hakkına Sahip Olanların Kayıt İşlemleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

Kayıtların Geçerlilik Süresi ve İşlemden Kaldırılması

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

.

Yorumlar (5)
Turgut kara 7 ay önce
Kadrolu değil mevsimlik sadece 6 aylık bir seneye mahsus
Mustafa kaya 7 ay önce
Bursa
Serap 7 ay önce
Oncelikli hakkı olanlar ne demek
Arif kara 4 ay önce
Ben de orman işçisi olmak istıyorum kadrolu
Süleyman coşkun 4 ay önce
44 YAŞİNDA ESKİ HÜKÜMLUYÜM,HALİYLE İŞ VEREN OLMUYORDU,MÜRACAT ETTİM OGM DE İŞE ALİNDİM.ALLAH HERKE NASİP ETSİN.YENİDEN DOGMUŞ GİBİYİM