Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu İşçi Alım İlanı Yayımladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı bir ilan ile en az lise mezunu işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilan metninde yer alan açık pozisyonlar, ilana başvuru yapacak adaylarda talep edilen başvuru koşulları ve ilana dair diğer detayları siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu İşçi Alım İlanı Yayımladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayımlayarak işçi alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu personel alım ilanına dair tüm bilinmesi gerekenleri siz okuyucularımız için derledik. İşte detaylar,

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLAR

Sahil Güvenlik Karadeniz Onarım Destek Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere alımı yapılacağı açıklanan işçi alım ilanında 3 farklı pozisyonda alım yapılacağı ilan edildi. Yayımlanan ilana göre alımlar şu pozisyonlara yapılacak. 

Saç Ve İnce Saç İşçisi (Metal Saç İşleme Ustası); Mesleki Eğitim Veren Liselerin; Metal İşleri, Çelik Konstrüksiyon, Metal Doğrama Bölümleri Mezunu Adaylar Başvurabilir

Elektirikçi(Genel); Mesleki Eğitim Veren Liselerin; Elektrik, Elektrik Tesisatları Ve Pano Monitörlüğü, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektrik, Yüksek Gerilim Sistemleri Bölümleri Mezunu Adaylar Başvurabilir.

Meydancı (Genel Alan Temizlikçisi); Lise Ve Dengi Okul Mezunu Adaylar Başvurabilir.

BAŞVURU KOŞULLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan işçi alım ilanına başvuru yapacak adayların bazı koşullara haiz olmaları talep ediliyor. DPB aracılığıyla yayımlanan ilan metninde yer alan personel alımı başvuru koşullarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak. Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, Sağlık durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak. Sağlık Raporu İşyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 15'inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirtilen sağlık raporu İşyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak

İlana başvuru yapacak adayların ayrıca, 21/06/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/06/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21'inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yararlananlar sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri talep ediliyor. 

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu işçi alım ilanına başvuru yapacak adayların başvurularını 28 Mayıs-06 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr.) aracılığıyla yapılacakları açıklandı. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Nasil başvuru yapicaz buna

Murat nwjwjwjwjwj
Murat nwjwjwjwjwj - 1 yıl Önce

İşkur sayfasndan