Sürekli İşçi Alımı Yapacağını Duyuran Devlet Kurumları (En Az Lise Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara beraber 6 farklı devlet kurumuna sürekli işçi alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen genel başvuru şartlarına ve özel başvuru şartlarına yer verildi. Peki başvurular ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

İşçi Alım İlanları 30.05.2018, 15:39 12.02.2019, 18:55
Sürekli İşçi Alımı Yapacağını Duyuran Devlet Kurumları (En Az Lise Mezunu)

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlar ile beraber sürekli işçi alımı yapılacağı duyuruldu.

Bizlerde kamupersoneli.net olarak sürekli işçi alımı yapacağını duyuran devlet kurumlarının ilanlarını sizler için derledik. İşte detaylar.

HANGİ KURUMLARA SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPILIYOR?

Söz konusu Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarla beraber sürekli işçi alımı yapılacağı duyurulan devlet kurumları ise;

"Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kastamonu Üniversitesi, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu" olarak açıklandı.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanla içerisinde adaylardan talep edilen genel başvuru şartları içerisinde ise;

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

21/06/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/06/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21'inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yararlananlar sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri

Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, Sağlık durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak. Sağlık Raporu İşyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 15'inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirtilen sağlık raporu İşyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak şartlarına yer veriliyor.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlar içerisinde ise alım yapılacak olan kadrolar için KPSS, YDS, EKPSS ve ehliyet, kadrolara göre tecrübe, kadrolara göre belge (sertifika) gibi detaylara yer veriliyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Yayımlanan ilanlara başvurular devam ediyor. İlanlara yapılacak başvuruların son tarihi ise yayımlanan tarihlere farklılık gösteriyor. Detayları sizlere alt kısımda vereceğimiz bağlantı adresleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (1)
Sevda 2 yıl önce
Zabıta memurluğu için yaş sınırı varmı tşk