02 Mayıs 2019 Perşembe 12:00
TTK kadrolu 500 işçi alımı yapacak! 2019 Kamu personel alımı başvurusu

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Tarafından hergün yeni kamu personel alımı ile ilgili ilanlar yayınlanıyor. Kamu personel alımı ile ilgili yayınlanan iş ilanları kapsamında kadrolu 500 işçi alımı yapılacağı bildirildi. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK) tarafından Zonguldak, Amasra/ Bartın ve Karabük illerinde, yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi kadrolu işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, toplamda 500 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. 

TTK tarafından yayınlanan yayınlanan 500 işçi alımı başvuru şartları arasında, enaz ilkokul mezunu olma ve 32 yaşından gün almamış olma şartı bulunmaktadır. 
Kamu personel alım ilanları kapsamında yayınlanan TTK 500 İşçi alımı başvuruları 6 - 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılmaktadır. 

TTK tarafından işçi alımı için yayınlanan resmi ilam şöyle;

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU 500 PANO AYAK ÜRETİM İŞÇİSİ ALIM İLANI 
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar arasından, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan; 
Zonguldak ilinden 350, Bartın ilinden 100 ve Karabük ilinden 50 olmak üzere toplam 500 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır. 

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR 
-İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, 
-En az İlkokul mezunu olmak, 
-İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak, 
-Askerlikle ilişiği olmamak, 
-Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak, 

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla; 

Zonguldak 350 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda, 
Amasra/Bartın 100 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda, 
Karabük 50 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Karabük Nikah salonunda 
saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır. 
Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır. 

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. 

İŞÇİ ALIMI İLE İLGİLİ YAYINLANAN DİĞER İŞ İLANLAR

1 - Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından daimi işçi alımı için başvuru ilanı yayımladı. Yayımlanan ilamına göre, işçi alımı İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü için yapılacak. Alınacak personelin aşçı olarak çalışacağı bildirildi. Aşçı işçi almı başvuru şartları arasında, başvuruda bulunacak adaylardan 2018 KPSS sınavına girme şartı isteniyor.. Vakıflar Genel Müdürülüğü işçi alımı başvuru şartları şöyle; TIKLA

2 - Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından güncel personel alımı için yayınlanan iş ilanları tam listesi bu haber içeriğinde. DPB ve İŞKUR tarafından yayınlanan ve başvuruları devam eden iş ilanlarına tek sayfada ulaşabilirsiniz. Hangi kamu kurumu kaç personel alımı yapıyor? İŞKUR'un mayıs ayı işçi - memur alımı iş ilanları personel alımı başvuru şartları nelerdir? İŞTE, DPB ve işkur tarafından yayınlanan işçi alımı, memur ve personel alımı iş ilanları...TIKLA

3 - İŞKUR tarafından 26 Nisan 2019 tarihli olarak yeni iş ilanları yayınlandı.. Yeni yayınlanan iş ilanları kapsamında 524 aşçı, 425 aşçı yardımcısı ve 6 aşçıbaşı yardımcısı olmak üzere toplamda 955 açcı personel alımı yapılacaktır. Personel alımı ile ilgili yayınlanan iş ilanları ile ilgili genel başvurular başlamış olup, 10 Mayıs 2019'da sona ermektedir. Personel alımı başvuruları İŞKUR'un resmi sayfası üzerinden e-devlet şifresi kullanılarak kayıt yapılmaktadır. Peki kimler aşçı ve aşçı yardımcılığına başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir?.. TIKLA

Son Güncelleme: 02.05.2019 17:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ServeT ozcan 2019-05-02 14:21:31

Başvurular ne zaman başlıyor