TÜBİTAK Araştırmacı Kadrosunda Personel Alımı Yapacağını İlan Etti

TÜBİTAK, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden kamu personeli alımı için ilan yayımladı. Kurum tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanı ile ilgili detayları haberimizde siz ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

İşçi Alım İlanları 08.10.2018, 01:59 18.01.2019, 22:05
TÜBİTAK Araştırmacı Kadrosunda Personel Alımı Yapacağını İlan Etti

TÜBİTAK MAM, Kimyasal Teknoloji Enstitüsü bünyesinde yürütülmekte olan projeler kapsamında çeşitli kimyasal test-analiz sistemlerinin kurulması ve test-analiz yöntemlerinin geliştirilmesi faaliyetlerinde analitik metod geliştirme konusunda görev almak üzere AR-GE personeli alımı yapılacağını duyurdu. 

İlan metninde yer alan kadro detayları ve ilana başvuru koşullarına dair ayrıntılar şöyle,

ALIM YAPILACAK KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR

TÜBİTAK MAM tarafından yayımlanan ilana göre kurum Araştırmacı pozisyonuna 3 personel istihdamı sağlayacak. İlan metnine göre Araştırmacı alım ilanına ; Fizik, Kimya, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği veya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş adaylar başvuru yapabilecek. 

Araştırmacı alım ilanına başvuru yapacak adaylarda haiz olması istenilen diğer özelliklerde şu şekilde,

BAŞVURU KOŞULLARI

TÜBİTAK MAM tarafından yayımlanan ve DPB aracılığıyla adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların taşımaları istenilen başvuru koşulları.

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. Yurtiçi ve yurtdışı seyahat konusunda bir engeli bulunmamak. Ekip çalışmasına yatkın, araştırmaya istekli, proje çalışanları ile iyi iletişim kurabilmek ve uyumlu çalışmak, iş disiplinine uygun davranışlara sahip olmak, yeniliklere açık olmak,  

Bu şartların dışında adayların ayrıca başarı puanı, yabancı dil şartı ve eğitim şartlarını da sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunacak adayların başvurularını 29 Ekim tarihine kadar yapmaları gerekiyor. Kurum başvuruların nasıl yapılacağına dair açıklamasında adayların ilana başvuruda bulunmaları için "www.mam.tubitak.gov.tr" adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmaları ve başvurularını buradan yapmaları gerektiğini bildirdi. 

Yorumlar (0)