28 Mart 2018 Çarşamba 23:32
TÜBİTAK SAGE KPSS Şartsız 170 Personel  Alım İlanına Başvuru Süreci Sona Eriyor

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden 3 farklı ilan yayımladı. 

TÜBİTAK SAGE tarafından yayımlanan bu ilanlar ile farklı pozisyonlarda personel alımı yapılacağı duyuruldu.

DPB aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanının detaylarını siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TÜBİTAK SAGE PERSONEL ALIM İLANI

Haberimizin başında aktardığımız gibi TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) yayımladığı personel alım ilanında 3 farklı pozisyonda personel alımı yapacağını duyurdu. 

Yayımlanan ilana göre alım yapılacak pozisyonlar arasında, Ar-Ge Personeli (Araştırmacı), Ar-Ge Teknisyeni ve Uzman Yardımcısı bulunuyor. İlan edilen bu kadrolarda TÜBİTAK toplam 170 personel alımı yapacak. 

Kurum ayrıca ilana başvuruda bulunacak adaylardan KPSS şartı talep etmiyor.

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuruda bulunacak adayların ilan metninde yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

TÜBİTAK SAGE tarafından yayımlanan ilan metinlerinde yer alan genel başvuru koşulları şu şekilde, 

GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak (herhangi bir nedenle kayıt dondurulmuş olup da belgelenmesi halinde kayıt dondurulan süre hesaba katılmayacaktır), İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavlardan birinden istenilen düzeyden puan almış olmak ve bunu belgelendirmek ve her bir kadro için ayrı ayrı belirlenmiş eğitim seviyesinden mezun olmak. 

Bu şartlara ek olarak kurum adaylardan, ''Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak'' şartını sağlamalarını talep ediyor. 

İLANA BAŞVURU SÜRECİ SONA ERİYOR

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 29 Mart tarihinde sona erecek. 

Son Güncelleme: 12.02.2019 07:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emre 2018-04-20 09:03:30

Merhabalar

Mulakat a çağrılmalar basladi mi acaba.