Türkiye İş Kurumu Aracılığıyla 3 Bin 250 Şoför Alım İlanı Yayımlandı (Makam, Yolcu, Yük ve Otobüs Şoförü)

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile şoför alımı yapacaklarını duyurdular. İşkur üzerinden yayımlanan şoför alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

Türkiye İş Kurumu Aracılığıyla 3 Bin 250 Şoför Alım İlanı Yayımlandı (Makam, Yolcu, Yük ve Otobüs Şoförü)

Bilindiği üzere Türkiye geneli faaliyet gösteren çok sayıda kamu kurumu ile özel sektör firması Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapıyorlar. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan bu ilanları Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza belirli aralıklar aktarıyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza İşkur üzerinden yayımlanan şoför alım ilanlarının detaylarını paylaşıyoruz. 

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYIMLANAN ŞOFÖR ALIM İLANLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan şoför alım ilanlarında çok sayıda alanda şoför alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan tüm şoför alım ilanlarının sayısı ise 3 bin 250 civarında. 

İşkur üzerinden yayımlanan şoför alım ilanlarına dair kadro detayları şu şekilde, Kamyon Şoförü, Kamyonet Şoförü, Kurtarıcı Araç Şoförü, Makam Şoförü, Minibüs Şoförü, Otobüs Kaptanı (Şoförü), Okul Servis Şoförü, Şoför (Yolcu Taşıma), Şoför-Yük Taşıma, Taksi Şoförü, Tır-Çekici Şoförü, Traktör Şoförü, Arazöz Şoförü. 

İŞKUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların ilan metinlerinde yer alan ve ilanı yayımlayan kurum ya da şirket tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. 

Bu koşullar ilanı yayımlayan her bir kurum ya da şirket için farklılık göstermektedir. Söz konusu başvuru şartlarını siz okuyucularımıza genel hatları itibariyle aşağıda aktarıyoruz. 

Türk vatandaşı olmak, Görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, En az ilkokul mezunu olmak (bu koşul çoğu kurum ve firma tarafından farklı olarak belirlenir.), başvuru yapılacak firma tarafından belirlenen sürücü belgesine sahip olmak, askerliğini yapmış olmak veya tecilli olmak, firmalar tarafından belirtilen yaş aralığında bulunmak, vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurabilmek, alım yapılacak ilde ikamet ediyor veya edebilecek olmak. Bu şartların yanı sıra firmalar adaylardan eğitim şartı, sürücü belgesi şartı veya çalışma sistemi ile alakalı özel şartlar isteyebilirler. 

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Yukarıda kadro detaylarını verdiğimiz Şoför alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların başvurularını İşkur üzerinden yapmaları gerekiyor. İlana başvuru yapacak adaylar öncelikle İşkur'un internet sitesine üye olabilir ve bu kadro için yayımlanan ilanları görüntüleyebilir. 

Adaylar daha sonra görüntüledikleri ilanlar arasında kendilerine uygun ilanlara elektronik ya da İşkur Müdürlükleri üzerinden başvuru yapabilirler. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 16:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gul
Gul - 1 yıl Önce

Bu İŞKUR üzerinden şöförler ne kadar ücret alıyor ki

Durmuş
Durmuş - 1 yıl Önce

Herhangi şoför

Sadi toşur
Sadi toşur - 1 yıl Önce

ben antalya manavgat karabukluyum soforlum iyidir12ay askerde ambulans kullandim ehliyetim var bi imkan sunun bana

zekeriya bozyaka
zekeriya bozyaka - 7 ay Önce

C sinifi ehliyetim var src ler tam isariyorum arac farketmez tecrubeliyim dir