Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) daimi işçi alımı iş başvurusu!

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 500 daimi işçi alımı için yeni iş başvurusu ilamı yayınladı. TTK işçi alımı iş başvurusunda bulunancak adayların en az ilkokul mezunu olmaları ve 32 yaşından gün almamaları gerekmektedir. Daimi işçi alımı başvuruları 6 Mayıs 2019 P.tesi günü başlayacak olup, 10 Mayıs 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecektir. TTK işçi alımı başvuru şartları ve alım ilanı genel şartları haber içeriğinde verilmiştir.

İşçi Alım İlanları 05.05.2019, 14:35 05.05.2019, 14:38
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) daimi işçi alımı iş başvurusu!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından, kamu kurumlarına işçi-personel alımı ile ilgili yeni ilan yayınlandı.

DPB tarafından yayınlanan işçi alımı iş başvurusu ilamına göre,Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) 500 daimi işçi alımı yapılacaktır. Peki TTK daimi işçi alımı genel başvuru şartları nelerdir?.. Kimler işçi alımı başvurusunda bulunabilir? İşte yanıtı..

Kamu personel alımı ile ilgili yayınlanan iş ilanları kapsamında daimi 500 işçi alımı yapılacağı bildirildi. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK) tarafından Zonguldak, Amasra/ Bartın ve Karabük illerinde, yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi kadrolu işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, toplamda 500 işçi alımı yapılacağı duyuruldu. 

TTK tarafından yayınlanan yayınlanan işçi alımı başvuru şartları arasında, enaz ilkokul mezunu olma ve 32 yaşından gün almamış olma şartı bulunmaktadır. 
Kamu personel alım ilanları kapsamında yayınlanan TTK 500 İşçi alımı başvuruları 6 - 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılmaktadır. 

TTK tarafından işçi alımı için yayınlanan resmi ilam şöyle;

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU 500 PANO AYAK ÜRETİM İŞÇİSİ ALIM İLANI İŞ BAŞVURUSU
 

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar arasından, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan; 
Zonguldak ilinden 350, Bartın ilinden 100 ve Karabük ilinden 50 olmak üzere toplam 500 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır. 

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR 
 

-İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak, 
-En az İlkokul mezunu olmak, 
-İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak, 
-Askerlikle ilişiği olmamak, 
-Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak, 

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla; 

Zonguldak 350 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda, 
Amasra/Bartın 100 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda, 
Karabük 50 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Karabük Nikah salonunda 
saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır. 
Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır. 

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. 

Yorumlar (0)