TYP Kapsamında 47 Bin 850 Hizmetli Alımında Son Günler

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, TYP kapsamında görevlendirilmek üzere alınacak 47 bin 850 hizmetli için başvuru süreci daralıyor...

TYP Kapsamında 47 Bin 850 Hizmetli Alımında Son Günler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir protokol imzalandı.

İmzalanan protokolü takiben, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında güvenlik görevlisi ve hizmetli alımları yapılmaya başlandı. 10 bine yakın güvenlik görevlisi alım süreci geçtiğimiz günlerde sona erdi. Hizmetli alımına başvurular ise devam ediyor.

47 BİN 850 HİZMETLİ ALIMINDA SON GÜN 23 EKİM !

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, 47 bin 580 hizmetli alımına başvurular, 23 Ekim 2017'de sona erecek. Talep edilen şartlara durumu uyan adaylar, İşkur üzerinden başvuru yapacaklar.

İşçi alımına başvuracak adayların; İşkur'a kayıtlı olmaları gerekmektedir. Kayıt olduktan İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP)'nin resmi internet sitesine giriş yapılabilir. Buradan ara butonuna basacak olan adaylar tüm ilanları görebilir.

Adaylar, MEB çevre düzenleme görevlisi, bakım ve onarım, hizmetli, temizlik görevlisi ilanlarını gördüğünden müracaatlarını oradan ya da ilanın yayımlanmış olduğu il, ilçe İŞKUR merkezlerine giderek başvurularını tamamlayabilirler.

ÇALIŞMA SÜRESİ

İşe alınacak personeller 1 Kasım 2017 tarihinde iş başı yapacak ve 30 Haziran 2018 tarihine kadar 8 ay süreyle çalışacaklar.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuru yapabilmek için Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, öğrenci olmamak (AÖF hariç) gerekiyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokhan
gokhan - 2 yıl Önce

typ numarası ne demek