TYP Kapsamında En Az İlkokul Mezunu 40 Personel Alımı Yapılıyor

Çanakkale Ayvacık Belediyesi, Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak personel alımlarına dair detayları sizlerle haberimizde paylaşıyoruz. Hangi kadroda alım yapılacak? İlana kimler başvuru yapabilecek? Son başvuru tarihi ne zaman? Detaylar haberimizde...

TYP Kapsamında En Az İlkokul Mezunu 40 Personel Alımı Yapılıyor

Kamu kurumları, Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile işçi ve personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Bu haberimizde, Çanakkale Ayvacık Belediyesi tarafından Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan ve Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında alım yapılacağı açıklanan personel alım ilanını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Söz konusu ilana göre, alım yapılacağı açıklanan kadrolar, adaylarda aranan başvuru şartları ve ilana başvuru sürecine ilişkin detaylar şu şekilde,

ÇANAKKALE AYVACIK BELEDİYESİ TYP KAPSAMINDA PERSONEL ALIMI YAPIYOR

İşkur üzerinden yayımlanan toplum yararına program kapsamında alım yapılacağı ilan edilen personel alım ilanında, 40 kişinin istihdam edileceği açıklandı. Çanakkale Ayvacık Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak bu personellerin ise Çevre temizliği, Park düzenlemeleri alanın görevlendirileceği açıklandı. 

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Türkiye İş Kurumu'nda yayımlanan bilgilere göre, TYP kapsamında personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların bazı koşullara haiz olmaları isteniyor. 

Bu koşullar arasında, Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak. şartları bulunuyor. 

Bu ilan için yayımlanan şartlar arasında ise, en ilkokul mezunu olmak şartıyla lise, önlisans veya lisans mezunu olmak ve 40 yaşından küçük olmak şartı bulunuyor.

Ayrıca, Çanakkale Ayvacık Belediyesi personel alım ilanında Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı bulunmuyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu ilana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 9 Şubat tarihine kadar yapabilecekler. 

Türkiye İş Kurumu üzerinde Toplum Yararına Programları kapsamında alınacak 40 personel alımına başvuruda bulunacak adaylar, başvurularını İşkur'un internet sitesi üzerinden yapacaklar. 

Siz okuyucularımıza haberimizin altında vermiş olduğumuz internet adresini, adres satırına yazarak İşkur üzerinden yayımlanan TYP ilanlarına ulaşacaksınız. Açılan sayfada ilan numarası yazan bölüme '253223' numarasını yazarak söz konusu ilana erişim sağlayacak ve başvurularını buradan yapabileceksiniz. 

İlana başvuruda bulunmak için; https://goo.gl/BshRMg (Açılan Sayfada TYP Numarası Yazan Bölüme 253223 yazın ve ara butonuna basın)

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE