Yozgat Umutlu Belediye Başkanlığı İşkur Aracılığıyla İşçi Alımı Yapıyor

Yozgat Umutlu Belediye Başkanlığı, İşkur aracılığıyla bir ilan yayımlayarak işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alım ilanının detayları haberimizde...

Yozgat Umutlu Belediye Başkanlığı İşkur Aracılığıyla İşçi Alımı Yapıyor

Yozgat Umutlu Belediye Başkanlığı, İşkur resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre; Afet Müdahale Elemanı (4) pozisyonunda işçi alımı yapılacak. İşte detaylar:

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

En az ilköğretim mezunu olmak, Afat Farkındalık Eğitimi Belgesi olmak, daimi/tam süreli çalışmayı kabul etmek.

İŞÇİ ALIMIYLA İLGİLİ GENEL AÇIKLAMALAR

İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim belgesini talebi veren kamu kurumuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

Kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir.

BAŞVURU SÜRECİ

Yozgat Umutlu Belediye Başkanlığı işçi alım ilanı başvuruları, 25 Ekim- 3 Kasım 2017 tarihleri arasında İşkur üzerinden yapılacak.

KURA SÜRECİ

Kur'a çekimi 9 Kasım 2017 Perşembe günü Saat: 14.00 da Belediye Toplantı Salonunda yapılacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE