137 İtfaiye Araç Şoförü, İtfaiye İşçisi ve Düz Memur Alımı İçin İlan Yayımlandı

Kasım ayının girmesinden sonra 7 farklı şehirde bulunan kamu kurumları personel alım ilanı yayımlandılar. Yayımlanan bu ilanlar arasında memur ve işçi pozisyonlarına personel alımları yapılacağı açıklandı. İlanlarda yer alan açık kadroları ve diğer detayları sizlerle paylaşıyoruz.

İŞKUR İş İlanları 03.11.2018, 21:08
137 İtfaiye Araç Şoförü, İtfaiye İşçisi ve Düz Memur Alımı İçin İlan Yayımlandı

7 farklı şehirde bulunan kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

İlanlarda yer alan ve en az ilkokul mezunu adayların başvuruda bulunabileceği işçi kadroları ile en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği memur kadrolarına dair detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Yayımladıkları alım ilanları ile memur ve işçi alımı yapacaklarını ilan eden kurumlar Batman, Bursa, Çorum, Gümüşhane, İstanbul, Kırklareli ve Malatya'da yer alıyor. 

İlan metinlerine göre söz konusu şehirlerde bulunan kamu kurumlarınca yayımlanan ilanalrda şu kadrolardan personel alımı yapılacak. Otobüs Şoförü, Otopark Görevlisi, İtfaiye İşçisi, Temizlik İşçisi, İtfaiye Personeli, Türkçe Öğretmeni, Matematik Öğretmeni, Kimya Öğretmeni, İtfaiye Aracı Şoförü, Operatör ve Beden İşçisi

ADAYLARIN SAĞLAMALARI GEREKEN BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan alım ilanlarında yer alan açık kadrolar için başvuruda bulunacak adaylar, ilan metinlerinde yer alan tüm şartları karşılamak zorundalar. Bu çerçevede adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel başvuru koşulları ile alım yapılacak pozisyonlar için belirlenen özel koşulları sağlamaları gerekiyor. 

İlanlarda yer alan genel ve özel başvuru koşullarını ana başlıkları halinde siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

Devlet memurluğuna ve kamu işçiliğine alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru ve kamu işçisi olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru ve kamu işçisi olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

İLAN METİNLERİ

Batman, Bursa, Çorum, Gümüşhane, İstanbul, Kırklareli ve Malatya'da yer alan kamu kurumlarınca yayımlanan ilan metinleri;

Batman için yayımlanan kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Bursa için yayımlanan kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çorum için yayımlanan kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Gümüşhane için yayımlanan kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

İstanbul için yayımlanan kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kırklareli için yayımlanan kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Malatya için yayımlanan kamu personeli alım ilanı için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)