160 Memur, Hizmetli, Zabıta ve İtfaiye Aracı Şoförü Alım İlanı Yayımlandı

Kamu kurumlarından memur alım ilanı bekleyen adaylar için yayımlanan 8 farklı ilanı haberimizde derledik. 4 farklı şehirde bulunan kamu kurumlarınca yapılacak alımlarda toplam 160 kamu personeli alımı yapılacak. İlanlara dair detayları haberimizde aktarıyoruz.

160 Memur, Hizmetli, Zabıta ve İtfaiye Aracı Şoförü Alım İlanı Yayımlandı

Belediyeler ve belediye bağlı birimlerin farklı platformlar üzerinden yayımladıkları alım ilanlarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımız için 4 farklı şehirde bulunan belediye ve belediye birimlerince yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. İlanlarda hem memur personel hemde işçi kadroları için alımlar yer almakta. 

İlanı yayımlayan kamu kurumları, adaylardan aranan genel başvuru koşullarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. Haberimin altında ayrıca söz konusu kurumlar tarafından yayımlanan ilan metinlerini de sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE KADRO DETAYLARI

Malatya için yayımlanan kamu personeli alım ilanında çok çeşitli kadrolarda 70 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Çoğu belediyenin işçi kadrolarına yapılacak alımlara en az ilkokul mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. Burdur için yayımlanan personel alım ilanında ise İtfaiye Personeli, temizlik İşçisi, Büro Elemanı, Güvenlik Görevlisi, Şoför, Vasıfsız İşçi, Operatör, İnşaat Kalıp Ustası, Mermer İşleme Ustası kadroları bulunuyor. 

Balıkesir için yayımlanan personel alım ilanında ise Kasap, Beden İşçisi, Hemşire ve Zabıta Görevlisi alımı yapılacağı ilan edildi. Adana Pozantı Belediyesi için yayımlanan personel alım ilanında Basın Medya Personeli, Bilgisayar Programcısı, İnşaat İşçisi kadrolarına alım yapılacağı bildirildi. 

Bu ilanların dışında ayrıca Adana personel alımları için 3 farklı ilan daha yayımlandı. Bu ilanlara göre alımlar, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Matematik, Rehberlik ve Psikoloji Öğretmeni kadroları ile Spor Eğitmeni, İngilizce Eğitmeni, Hizmetli ve Büro Elemanı kadrolarında yapılacak. İkinci alım ilanında alımların Düz İşçi ve Hemzemin Geçit Personeli kadrosuna yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan son alım ilanında ise Tekniker, İşçi ve Büro Elemanı alımı yapılacağı duyuruldu. 

Kırklareli Babaeski Belediyesi de yayımaldığı ilanında İtfaiye Aracı Şoförü ve İşçi alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURULAR KPSS ŞARTSIZ

Söz konusu alımlar için yayımlanan alım ilanlarında adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. Bu alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların dikkat etmesi gereken diğer koşullar şu şekilde,

Devlet memurluğuna ve kamu işçiliğine alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru ve kamu işçisi olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru ve kamu işçisi olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan özgür
Ozan özgür - 8 ay Önce

Bu gece 00:00 da bitsin daha iyi değilmi başvuru ne gerek var ki resmi olarak torpil yapılıyor artık rahat olun yazıklar olsun sizi ve sizin gibileri cenabı hak neyi uygun görüyorsa öyle yapsın.

E.dap
E.dap - 8 ay Önce

Şimdiden alım yapılmıştır kimse hayel kurmasın iyi akşamlar dayısı olanlar yerleşti