20 Ağustos’ta İŞKUR’da hangi iş ilanları yayınlandı! İŞKUR şubelerine gitmeden nasıl iş başvuru yapılır?

İŞKUR’da 20 Ağustos 2019’da yeni iş ilanları yayınlandı. İŞKUR’un ‘’Hemen Başvur’’ kategorisinde tam 47 bin 757 açık iş ilanı bulunmaktadır. Kamu personel alımı yapan belediye ve bazı kamu kurumlarına ait ilan sayısı 50’yi aşmaktadır. Bu haber içeriğinde, İŞKUR tarafından hangi meslek gruplarından personel alındığını görebilir ve bulunduğunuz illere göre yayınlanan iş ilanlarına, İŞKUR şubelerine gidip vakit kaybetmeden anında online olarak başvuru yapabilirsiniz. Peki İŞKUR şubelerine gitmeden nasıl iş başvurusu yapılabilir? Hangi mesleklerden hangi şartlarda personel, işçi ve memur alımı yapılmaktadır?

İŞKUR İş İlanları 20.08.2019, 16:40 20.08.2019, 16:49
20 Ağustos’ta İŞKUR’da hangi iş ilanları yayınlandı! İŞKUR şubelerine gitmeden nasıl iş başvuru yapılır?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 20 Ağustos 2019 tarih itibari ile kendi resmi web sayfasında tam 47 bin 757 iş ilanı bulunmaktadır. Yayınlanan iş ilanlarına göre, Türkiye’nin yaklaşık 67 ilinde hemen her sektörden, her okur düzeyinden personel alımı yapılmaktadır. İster okuryazar olmayın ister lisans mezunu olun. Her kişiye, kendi kriterlerine uygun iş ilanları bulunmakta ve bu iş ilanlarına ulaşmak için sadece aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir. Peki hangi sektörlerden, hangi meslek guruplarından personel, işçi ve memur alımı yapılmaktadır? Bulunduğunuz şehir için yayınlanan iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim? Gibi sorularınızın cevapları aşağıda ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

İŞKUR ÜZERİNDEN EN ÇOK PERSONEL ALAN MESLEK GURUPLARI

İŞKUR’un açık iş ilanları sayfasında yaklaşık 1.200 meslek guruba ait ilan bulunmaktadır. Bu meslek guruplarından ise ilk 10’a giren meslek gurupları arasında şunlar vardır;

1 - Beden İşçisi (Genel) 9652

2 - Temizlik Görevlisi 1855

3 - Makineci (Dikiş) 1726

4 – Kasiyer 1447

5 - Satış Danışmanı / Uzmanı 1410

6 - Garson (Servis Elemanı) 1246

7 - Konfeksiyon İşçisi 851

8 - Güvenlik Görevlisi 844

9 - Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 788

10 - Ön Muhasebeci 740

EN ÇOK OFİS İÇİ PERSONEL ALAN MESLEK GURUPLARI

1 - Büro Memuru (Genel) 450

2 – Sekreter 215

3 - Diğer Büro Memurları 153

4 - Büro İşçisi 135

5 - Danışma Memuru 57

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

Aşağıda, İŞKUR’un bugün yayınlanmış ve başvuruları devam eden iş ilanları bulunmaktadır.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx

Bu iş ilanlarını görüntülemek için belirtilen link ilanını tıklamanız yeterlidir. Açılan ana sayfada A-Z sıralı meslek guruplarına ait iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

İŞ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurular İŞKUR il/ilçe şube müdürlüklerine şahsen gidilerek veya hiç vakit kaybetmeden yukarıdaki linke tıklayıp, açık iş ilanlarına ulaşabilir ve açılan sayfadan size uygun iş ilanına e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra online olarak başvuru yapabilirsiniz.

ÖĞRENİM DURUMUNA GÖRE İŞ İLANLARI

Aşağıda verilen linki tıkladıktan sonra açılan İŞKUR sayfanın sağ üst tarafında ‘’Öğrenim Durumu’’ kategorisinde öğrenim durumunuzu seçerek filtreleyebilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Ayrıca aynı sayfa üzerinde ‘’il’’ seçeneği ve Kamu-Özel Sektör seçenekleri de bulunmaktadır. Bu seçeneklerden KPSS şartsız kamu personel alımı iş ilanlarını görüntüye bilirsiniz.

Yorumlar (2)
Mümin 4 ay önce
Acil iş
Beden iscisi 4 ay önce
Alüminyum ustasi