209 Halkla İlişkiler ve İdari Destek Personeli ile Havalimanı Yolcu Hizmetleri Görevlisi Alınıyor

İŞKUR üzerinden 5 farklı kadroda çok sayıda personel alımı yapılacağı ilan edildi. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabilecekleri personel alım ilanlarına dair tüm ayrıntıları haberimizde siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İŞKUR İş İlanları 23.10.2018, 01:37 18.01.2019, 00:34
209 Halkla İlişkiler ve İdari Destek Personeli ile Havalimanı Yolcu Hizmetleri Görevlisi Alınıyor

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında yer alan 5 farklı kadroyu siz okuyucularımız için derledik. 

Türkiye geneli farklı şehirlerde yapılacak olan bu alımlara lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. İşte kadro detayları ve başvuru koşulları;

HANGİ KADROLARDAN PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Çoğunluğu özel sektör firmaları tarafından yayımlanan söz konusu personel alım ilanlarında toplam 209 personel alımı yapılacağı ilan edildi. İlanlarda yer alan açık kadrolar ve alım yapılacak kadrolarda ne kadar personel istihdam edileceğine ilişkin detaylar şu şekilde,

Yayımlanan ilanlara göre, Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı) kadrosu için 139, Halkla İlişkiler Görevlisi kadrosu için 48, Hava Limanı Yolcu Hizmetleri Görevlisi kadrosu için 20, İdari Büro Görevlisi kadrosu için 1, İdari Destek Görevlisi kadrosu için 4 personel alım ilanı yayımlandı.

BAŞVURU KOŞULLARI

Bilindiği üzere özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların, ilan metinlerinde yer alan tüm özel koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu özel koşullar ilanı yayımlayan kurumun alım yapacağı kadroya göre belirlenmekte olup diğer ilanlara göre farklılık göstermekte. 

Kamupersoneli.net olarak sizlere bu koşulları genel başlıkları ile aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak.

BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu personeli alım ilanlarına başvuru süreci devam etmektedir. İlanlara son başvuru tarihi ise yayımlanan her ilana göre değişiyor. Adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden hem ilanlar için belirlenmiş özel koşulları inceleyebilir hemde başvurularını yapabilirler. 

Yukarıda yer alan kadrolara başvuruda bulunacak adaylar aşağıda yer alan bağlantı sayesinde ilanlara ulaşabilecekler. Adaylar aşağıda yer alan bağlantıya tıkladıklarında ilanların sayfasına ulaşacaklar. Açılan sayfada meslek yazan yere yukarıda hangi kadro için başvuru yapacaklarsa onun ismini yazıp ara butonuna basacaklar ve o kadro için yayımlanan ilanlara ulaşabilecekler. 

Yorumlar (1)
Halime orman 3 ay önce
Halkla ilişkiler mezunuyum yeni havaalanında çalışmak istiyorum