28 İl, 43 İlçe İçin Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Türkiye geneli çok sayıda belediye başkanlığı kadrosunda açıklanan bulunan pozisyonlara belediye memuru ve belediye işçisi alımı için ilan yayımladı. Belediyeler tarafından yayımlanan bu ilanların büyük bir kısmında ise KPSS şartı aranmıyor. Peki belediyelere yapılacak alımlar hangi şehirlerde olacak ve başvurular nasıl yapılacak? Kamupersoneli.net olarak sizlere detayları ile aktarıyoruz.

İŞKUR İş İlanları 21.10.2018, 18:17 18.01.2019, 00:40
28 İl, 43 İlçe İçin Belediye Memuru ve Belediye İşçisi Alım İlanları Yayımlandı

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanları belirli aralıklarla güncelleniyor. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza belediye personeli alım ilanları güncellendikçe paylaşıyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza Ekim ayının son haftası içerisinde başvuru yapabileceğiniz belediye memuru ve belediye işçisi alım ilanlarını derledik. 

ALım yapılacak şehirler, belediye memuru ve belediye işçisi alımlarına başvuru koşulları ve başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylar şu şekilde,

HANGİ ŞEHİRLERDE BELEDİYE PERSONELİ ALIMI YAPILACAK?

Yayımlanan yeni ilanlara göre belediye memuru ve belediye işçisi alımı için 28 farklı şehirde alım ilanları yayımlandı. Bu ilanlar arasında ayrıca aşağıda yer alan şehirlerde bulunan 43 farklı ilçede de belediye personeli alımı yapılacak. İşte alım ilanı yayımlayan belediyelerin bulunduğu şehirler. 

Alım Yapılacak Şehirler

Afyon, Ankara, Antalya, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas, Şanlıurfa, Yalova.

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARINDA HANGİ KADROLARDAN ALIMLAR YAPILIYOR

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanların bir kısmı memur pozisyonlarına bir kısmı ise işçi kadrolarına yapılıyor. 

Alımların önemli bir kısmında ise adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. İlanlarda yer alan açık kadroları sizlere ana başlıklarıyla paylaşıyoruz. Ancak ilan metinlerinde sizlere aktarmadığımız çok sayıda kadroda da personel alım ilanı bulunuyor. 

Alım Yapılacak Kadrolar

Alım yapılacak kadrolar arasında, Ofis içi personeller, büro memuru, büro işçisi, halkla ilişkiler görevlisi, evrak, arşiv, kütüphane personeli gibi kadrolar. Çeşitli branşlarda usta öğreticiler ve çeşitli alanlarda öğretmenler. Saha personelleri çeşitli meslek alanlarında mühendisler, teknikerler, teknisyenler, usta başı, işçi, ara eleman pozisyonlarında görevli personeller, İşçi kadrosu için beden işçisi, destek personeli, hizmetli, temizlik personeli, gibi kadrolar bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Başvuru koşulları ile ilgili olarak adayların dikkat etmesi gereken en önemli husus, her belediyenin personel alım ilanına başvuru koşulları farklıdır. Bu yüzden adayların ilan metinlerini dikkatlice incelemesi gerekiyor. Bu bakımdan adaylardan talep edilen genel koşulları sizlerle paylaşıyoruz. 

Adaylardan Talep Edilen Özellikler

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

28 şehir ve 43 ilçe de bulunan belediyeler tarafından yayımlanan belediye memuru ve işçisi alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar, başvurularını ilanı yayımlayan belediyeye şahsen yapacaklar. Belediyeler başvuru esnasında adaylardan ayrıca bazı evraklar istiyorlar. Adayları başvuru yapmadan önce talep edilen evrakları hazırlamaları gerekiyor. 

Yorumlar (7)
Semih 10 ay önce
Adam kamuda en az 2 yil calismis olmasi lazim diye not dusmus.lan aptal adam kamuda calissak senin isine niye tenezul edelim
Meydanus 10 ay önce
Oldu olacak adını soyadınıda yazsaymış alacağı kişinin
Semra kılıç 10 ay önce
İzmir için nasıl başvuru yapılacak bilgi verirmisiniz
Cavit.ergin 10 ay önce
Engelli.varml.
Yasin 10 ay önce
Hayırlısıyla inşAllah olur
Ferdi 10 ay önce
Kağıthane
Reyyan 10 ay önce
Bu ilanlara nasıl başvuruluyor.bilgisi olan varmı acaba