Adliyeler, EGM ve MEB 860 Personel Alımı İçin İlan Yayımladılar

Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Spor Bakanlığı ve bu kurumlara bağlı birimler yayımladıkları ilanlar personel alımı yapacaklarını duyurdular. TYP kapsamında yapılacağı açıklanan personel alımlarına dair tüm detayları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İŞKUR İş İlanları 09.11.2018, 18:17 17.01.2019, 22:16
Adliyeler, EGM ve MEB 860 Personel Alımı İçin İlan Yayımladılar

Kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile personel alım alımı yapacaklarını ilan ettiler. 

Bu kapsamda çok sayıda kamu kurumu Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Yayımlanan bu ilanlarda yer alan tüm kadrolar, adaylarda aranan genel şartlar ve diğer detayları sizlerle buluşturuyoruz. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

İŞKUR üzerinden yayımladıkları ilanlar ile TYP kapsamında personel alımı yapacağını ilan eden kurumlar arasında, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Spor Bakanlığı, Spor İl Müdürlükleri, Adliyeler, Milli Eğitim Bakanlığı ve bu kurumlara bağlı kurumlar yer alıyor. 

Toplum Yararına Program kapsamında yapılacak olan personel alımlarında toplam 860 personel alımı yapılacağı aktarıldı. İlanlara göre alımlar Çevre temizliği, Park düzenlemeleri, MEB bakım onarım ve temizlik pozisyonlarına yapılacak. 

TYP PERSONEL ALIMLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuru koşullarını sizlerle paylaşıyoruz. İlan edilen bu koşulları sağlayan adaylar yukarıda yer alan kurumlar tarafından yayımlanan ilanlara başvuruda bulunabilirler. 

'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.''

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Çok sayıda kurum tarafından 860 personel alım ilanına başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yada elektronik olarak yapabilecekler. Adaylar isterlerse TYP personel alım ilanları için elektronik olarak başvuruda bulunabilirler. İşkur'un resmi internet sitesine kendilerine ait bilgiler girerek üye olan adaylar başvurularını buradan gerçekleştirebilirler.

Yorumlar (1)
Feridun 9 ay önce
Hangi illeri kapsiyor