Ankara Diyanet Evi İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacak!

Ankara Diyanet Evi İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacak!

Ankara Diyanet Evi İŞKUR aracılığı ile personel alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan 3 ayrı ilana göre Ankara Diyanet Evi, en az ilköğretim mezunu temizlik personeli ve garson, en az lise mezunu Teknisyen ve Tekniker alımı yapacak. İş başvuruları İŞKUR şubelerinden veya internet ortamında online yapılacak olup, adayların en geç 22 Kasım 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 18 Kasım 2019 tarihi itibari ile yeni kamu iş ilanları yayınladı. Yayınlanan iş ilanlarına göre Ankara Diyanet Evi 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında, aşağıda belirtilen kadrolara, belirtilen sayıda personel alımı yapacaktır. İş Başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, alınacak personeller kura ile seçilecektir.

Ankara Diyanet Evi Müdürlüğü hangi kadrolara personel alımı yapacak?

2 Teknisyen ve Tekniker Alımı, 3 garson alımı ve 4 temizlik personeli alımı olmak üzere toplamda 9 personel alımı yapılacaktır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak,

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Ankara merkez ilçelerinde ikamet ediyor olmak,

Sabıka kaydı bulunmamak. (Adli sicil kaydı ile belgelendirmek)

Sağlık durumunun çalışmasına uygun olması. (Başvuru için kişinin beyanı yeterlidir)

Başvuru şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş Başvuruları İŞKUR il-ilçe şube müdürlüklerinden veya ilan altlarında belirtilen linkler üzerinden online olarak yapılmaktadır. Bunun için her adayın öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları ve ilan içeriklerinde belirtilen özel şartları taşıması gerekmektedir.

Hemen iş başvurusu yapmak için belirtilen linkin üzerini tıklayınız ardından aynı sayfa üzerinden e-devlet şifrenizle giriş yaparak iş başvuru ekranı üzerinden kaydınızı oluşturunuz.

KADROLARA GÖRE BAŞVURU ŞARTLARI

1 - Teknisyen ve Tekniker Alımı,

Ankara Diyanet Evi bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 teknisyen alımı yapılacaktır. Alınacak personel devlet memuru olmayıp geçici işçi statüsünde çalıştırılacaktır. Mevcut yasalar dâhilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki daimi işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.

Liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi veya Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümlerinden mezun olmak,

Mesleğinde en az 5 yıl iş deneyimine sahip olduğunu belgelendirmek.

Online başvuru için burayı tıklayınız

2 - Garson Alımı

Ankara Diyanet Evi bünyesinde istihdam edilmek üzere 3 garson alımı yapılacaktır. Alınacak personel devlet memuru olmayıp geçici işçi statüsünde çalıştırılacaktır. Mevcut yasalar dâhilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.

Konaklama işletmelerinde en az 18 ay iş deneyimine sahip olduğunu belgelendirmek.

En az İlkokul mezunu olmak

MEB onaylı hijyen belgesine sahip olmak.

Online başvuru için burayı tıklayınız

3 - Temizlik Personeli / Kat Görevlisi Alımı

Ankara Diyanet Evi bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 temizlik personeli alımı yapılacaktır. Alınacak personel devlet memuru olmayıp geçici işçi statüsünde çalıştırılacaktır. Mevcut yasalar dâhilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki daimi işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.

Konaklama işletmelerinde en az 2 yıl iş deneyimine sahip olduğunu belgelendirmek.

En az İlkokul mezunu olmak

MEB onaylı hijyen belgesine sahip olmak

Online başvuru için burayı tıklayınız

BELGE TESLİM YERİ VE TARİHİ:

İŞKUR tarafından ilan edilen ve başvuruları toplanarak Kurumumuza bildirilen nihai listede yer alan adaylar, istenen belgeleri 25/11/2019 – 27/11/2019 tarihleri arasında Kavaklıdere Mahallesi Bankacı Sokak No:11 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Ankara Diyanet Evi’ne elden teslim edeceklerdir. Yukarıda belirtilen tarih aralığında belgelerini teslim etmeyen ya da eksik teslim edenler Kura çekimine ve sözlü mülakata alınmayacaktır.

KURA TARİHİ VE YERİ:

Kuraya katılmaya hak kazandığı tespit edilen adaylar için Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No: 147/A 06800 Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Bina Konferans Salonunda 28.11.2019 Perşembe günü saat:16.00 da Noter huzurunda Kura çekimi yapılacaktır. Kura tarihinde değişiklik olması halinde ayrıca Diyanet Evi’nin web adresinde (www.diyanetevi.gov.tr) duyurulacaktır.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarını taşıyan adayların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş ilanı sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda Kura çekimi yapılacak ve Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 (dört) katı kadar asıl aday mülakat sınavına tabii tutulacaktır.

MÜLAKAT YERİ VE TARİHİ:

Mülakat günü ve saati Diyanet Evi’nin web adresinde (www.diyanetevi.gov.tr)duyurulacaktır. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler