20 Eylül 2020 Pazar 20:35
Belediyeye 14 adet memur alımı yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bugün Tekirdağ İli Şarköy Belediye Başkanlığının memur alım ilanını yayımladı. İŞKUR’un ‘’Kamu Memur Alım İlanları’’ kategorisinde yayınlanan ilana göre Şarköy Belediyesi, KPSS 50, 55, 60 ve 80 puan şartı ile memur alımı yapılacak!

Şarköy Belediyesinin memur alımına ilişkin yayımladığı ilan detayları şöyle;

MEMUR ALIM İLANI

Şarköy Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

Belediyeye hangi öğrenim şartlarından ve hangi mesleklerden memur alımı yapılacağına dair detayları görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

Belediyemize yukarıda belirtilen boş memur kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıdadır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a) İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla, öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b) Kadrolar için alanında belirtilen önlisans ve lisans programlarından mezun olmuş olmak,

c) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

d) Belediye Trafik Memuru kadrolarına atanacaklar için 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı

Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

Başvuru sırasında; Başvuru Formu, Kurumumuzdan ya da belediyemizin internet sitesinden (www.sarkoy.bel.tr) temin edilecektir.

Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.

a) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ya da noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

c) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

ç) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

d) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

e) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

f) 2 adet biyometrik fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

g) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için;

a)Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 12/10/2020 tarihinden itibaren 16/10/2020 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat:09.30-16:30 arasında) Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne (İstiklal Mahallesi İsmail Hakkı Özgen Cad. No: 17 Şarköy/TEKİRDAĞ) müracaatlarını yapabileceklerdir.

b) Elektronik ortamda, Belediyemizin www.sarkoy.bel.tr internet adresine,

c) Başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılacaktır.

d) Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

e)Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

a) Belediyemizce, T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere, atama yapılacak her bir unvan için boş kadro sayısının beş katı oranında adayı; sözlü sınava çağrılacaktır.

b) Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.

c) Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesini müteakip, 03/11/2020 tarihinden itibaren Belediyemizin www.sarkoy.bel.tr resmi internet sitesinden ve ilan panosundan ilan edilecektir.

ç) Başvuruları kabul edilip sınava girmeye hak kazanan adaylara, belediyemizce düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu "Sınav Giriş Belgesi" gönderilecektir. Bu belge, sınava girişte ibraz edilecektir. (Sınav giriş belgesi, sınava girmeye hak kazanan adaylara başvuru (www.kamupersoneli.net) formunun iletişim bilgileri bölümünde belirtmiş olduğu adrese gönderilecektir. Başvuru formunda belirtilmiş olan adres tebligat adresi olarak kabul edilecek olup, hatalı adres bildirimleri başvuranın sorumluluğundadır)

d) Sınava katılma hakkı elde edilmeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

e) Daha sonraki yazışma ve işlemlerde adayın başvuru formundaki adres bilgisi dikkate alınacak olup, hatalı adres bildirimi sebebiyle postada oluşabilecek gecikmeler veya postanın ulaşmamasından Şarköy Belediyesi sorumlu tutulamayacaktır.

SINAVIN YERİ, ZAMANI VE KONULARI

Şarköy Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda; 12/11/2020 günü saat: 10:00’da başlamak üzere sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi günlerde devam edilecektir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.